Neler Yeni

OCCT test esnasında sistemin yeniden başlaması

emrah5507

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
emrah
Arkadaşlar daha once arada sırada sistem kendi kendisine yeniden başlatıyor devamlı yapmıyor bende OCCT ile Power test yaptım ama direk yeniden başlattı bu hatayı gördüm olay görüntüleyicide acaba yanlışmı seçiyorum OCCT'de ayarları söyle yapmıştım diğer resim olay görüntüleyicisinde hata. en sondaki fotoda kapanışla ilgili hatayı veriyor

Ekler

• fff.jpg
    fff.jpg
    348.7 KB · Hit: 54
  • 4111.jpg
    4111.jpg
    1.2 MB · Hit: 55
  • 3.jpg
    3.jpg
    461.5 KB · Hit: 56

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Arkadaşlar daha once arada sırada sistem kendi kendisine yeniden başlatıyor devamlı yapmıyor bende OCCT ile Power test yaptım ama direk yeniden başlattı bu hatayı gördüm olay görüntüleyicide acaba yanlışmı seçiyorum OCCT'de ayarları söyle yapmıştım diğer resim olay görüntüleyicisinde hata. en sondaki fotoda kapanışla ilgili hatayı veriyor
PSU nedir?
Sistem nedir?

emrah5507

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
emrah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU nedir?
Sistem nedir?

1. İslemci amd ryzen 9 3900x
  2. Anakart msi mpg x570 gaming plus
  3. Ram gskill 2x16 3600mhz cl18 32gb ram
  4. Ekran karti asus oc rtx2080 süper
  5. İslemci sogutucu cooler master masterliquid ml360r argb 360mm işlemci sıvı soğutucu
  6. Kasa msi sekira case 500x
psu

Corsair HX Serisi HX1200 1200W Full Modüler 80 Plus Platinum 135mm Fanlı PSU

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
  1. İslemci amd ryzen 9 3900x
  2. Anakart msi mpg x570 gaming plus
  3. Ram gskill 2x16 3600mhz cl18 32gb ram
  4. Ekran karti asus oc rtx2080 süper
  5. İslemci sogutucu cooler master masterliquid ml360r argb 360mm işlemci sıvı soğutucu
  6. Kasa msi sekira case 500x
PSU

Corsair HX Serisi HX1200 1200W Full Modüler 80 Plus Platinum 135mm Fanlı PSU
Bilemedim maalesef :(.

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
RAM uyumsuzluğu olabilir dicem de Gskill kolay kolay anakart seçmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Testi başlattığınızda kaç saniye sonra kapanıyor?

emrah5507

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
emrah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ama yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Testi başlattığınızda kaç saniye sonra kapanıyor?
5 6 filan

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sivi sogutucu bagzen bu problem yapar.
misal corsair sivi sogutucu bi ayarvar, 70 derece cpu geldinde hemen sistem down geciyor ve kapaniyor. Acaba senin sivi sogutucu Software öyle bi active button var mi?

helpyardımplz

80+ Silver
misal corsair sivi sogutucu bi ayarvar, 70 derece cpu geldinde hemen sistem down geciyor ve kapaniyor. Acaba senin sivi sogutucu Software öyle bi active button var mi?
Rambo bu sorunun sıvı soğutucudan değil de psu dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Başka bir yerde okumuştum yanlış hatırlamıyorsam OCCT psu testinde güçlü psular bile kapanma yapıyormuş. O test psuyu gerçekten çok yoruyormuş.

emrah5507

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
emrah
kral cooler master ml3600r benimki nerden bakabilirim

Rambo bu sorunun sıvı soğutucudan değil de PSU dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Başka bir yerde okumuştum yanlış hatırlamıyorsam OCCT PSU testinde güçlü psular bile kapanma yapıyormuş. O test psuyu gerçekten çok yoruyormuş.
test kapanıyor anladımda kullanımda niye kapanıyor sistem kapanıp yeniden acılıyor orayı anlamadım test her zaman yapmııyorum yapmam olur biterde kullanımda kapanıp acılıyor bugun 2 3 kere yaptı zaman aralıklarla

helpyardımplz

80+ Silver
kral cooler master ml3600r benimki nerden bakabilirim

test kapanıyor anladımda kullanımda niye kapanıyor sistem kapanıp yeniden acılıyor orayı anlamadım test her zaman yapmııyorum yapmam olur biterde kullanımda kapanıp acılıyor bugun 2 3 kere yaptı zaman aralıklarla
Gerçekten sorunun karmaşık çözümünü bilmiyorum. Sisteme o kadar para veriyorsun ve düzgün oynayamıyorsun. :(

Top Bottom