Neler Yeni

OBS ile yayın yaparken görüntü bozulması

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. 3 tane yayın programı denedim. Streamlabs OBS, OBS, mirilis Action(paralı yazılım).

Action ile yayın yaparken hiçbir sıkıntı yok. Sadece yayını masaüstü modunda başlatıp, oyuna girdiğimde görüntü titreyerek gelmiyor.
Streamlabs ile yayın yaparken, aşırı FPS düşüşü yaşıyorum. Sistemim o kadar yeterli değil diye düşünüyorum.
OBS tam ideal geldi bana. Lakin oyuna girdiğimde sadece Valorant oyununda yaşıyorum bu karıncalanma ve renk solukluğu sorununu.

Sistemim: Monster Abra A5 v16.3( i7 9750H, 1650 ekran kartı, 8 GB DDR4 2660MHz RAM, 500 GB SSD)

OBS'yi açarken "--allow-OpenGL" kodunu özellikler kısmına yapıştırdım ve OpenGL modu ile açıyorum. Yoksa siyah ekran veriyor. Ayrıca OBS'de sahnelerden oyun sahnesi seçip açınca bu sorunu yaşıyorum. Direk masaüstü kaydında ise oyun 15-20 FPS gibi gözüküyor. Ben oynarken sıkıntı yok ama karşımdaki izleyen kişi 15-20 FPS'de izler gibi duruyor.

Ekler

• unknown.png
    unknown.png
    876.8 KB · Hit: 141

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Sahneyi falan mı değiştirdin
1600812471777.png

paaradox

80+
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. 3 tane yayın programı denedim. Streamlabs OBS, OBS, mirilis Action(paralı yazılım).

Action ile yayın yaparken hiçbir sıkıntı yok. Sadece yayını masaüstü modunda başlatıp, oyuna girdiğimde görüntü titreyerek gelmiyor.
Streamlabs ile yayın yaparken, aşırı FPS düşüşü yaşıyorum. Sistemim o kadar yeterli değil diye düşünüyorum.
OBS tam ideal geldi bana. Lakin oyuna girdiğimde sadece Valorant oyununda yaşıyorum bu karıncalanma ve renk solukluğu sorununu.

Sistemim: Monster Abra A5 v16.3( i7 9750H, 1650 ekran kartı, 8 GB DDR4 2660MHz RAM, 500 GB SSD)

OBS'yi açarken "--allow-OpenGL" kodunu özellikler kısmına yapıştırdım ve OpenGL modu ile açıyorum. Yoksa siyah ekran veriyor. Ayrıca OBS'de sahnelerden oyun sahnesi seçip açınca bu sorunu yaşıyorum. Direk masaüstü kaydında ise oyun 15-20 FPS gibi gözüküyor. Ben oynarken sıkıntı yok ama karşımdaki izleyen kişi 15-20 FPS'de izler gibi duruyor.
dostum ilgisi yok ama yayında upload düşüyor olmasın sürekli

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Kaydı yayını başlatıyorsun direk.

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkürler yorumlar için. Direk ayarları yaptım. Yayını başlatıyorum, oyuna giriyorum böyle oluyor. Upload hızım 7 mbps. Sahne değiştirmiyorum. Daha doğrusu bilmiyorum nasıl yapıldığını.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,449
Üyeler
138,355
Son üye
Bedirhn
Top Bottom