Neler Yeni

Neden Windows 10 LTSC?

Bu tarz ceviz bilgilerin gelmesini ister misiniz?

• Oy kullanan toplam üye
    68
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hıdır
Bilgisayarın sürekli çökmesini seviyorum banada bir heyecan oluyor :d Hem uğraşırken baya zaman da geçiyor :)

ByKayseriLi

80+ Bronze
LTSC'de latency değerleri yüksek çıkıyor oyun performansı ne iyi ne kötü öyle diyeyim. Sürekli oyun oynanan sistemlere kurulmasını önermiyorum bu arada.

kyagizzz

80+ Bronze
LTSC'de latency değerleri yüksek çıkıyor oyun performansı ne iyi ne kötü öyle diyeyim. Sürekli oyun oynanan sistemlere kurulmasını önermiyorum bu arada.
Pro çok ram yiyor LTSC gereksiz. Bone ideal. Home candırm

ByKayseriLi

80+ Bronze
Pro çok ram yiyor LTSC gereksiz. Bone ideal. Home candırm

Ya dostum LTSC dediğin sistem zaten Enterprise yani Windows'un en yüksek sürümü. Windows 7'de de var mesela Enterprise sürümü onda da öyle çok ram kullanıyor. LTSC zaten günlük kullanım için yani tarayıcı da takılayım sitelere gireyim video film izlerim diyen kişiler için. Öyle sürekli oyun oynarım falan diyenlere göre değil. Zaten güncel oyunları da oynayamazsın. Güncelleme olayına yada derleme sürümüne falan takılırsın. İçin de hiçbir şey olmadığı için de bir çok oyun hata verecektir zaten. Gerekli olan bazı şeyler yok çünkü. Ben önermiyorum kimseye. Home Single Language ideal. Bir de aşırı derece de latency var LTSC'ler de. Sistem oyundan çok windows ile uğraşıyor çünkü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aydın Atmaca
Merhabalar,

Başlığı ilk okuduğunuzda LTSC'de neyin nesi dediğinizi duyar gibiyim. LTSC'i şöyle bir açacak olursak "Long Term Servicing Channel" olarak adlandırılmaktadır.

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 işletim sistemleri ne yazık ki stabil değiller. Mutlaka güncelleştirmeler bir şekilde bir şeyleri bozabiliyor. Bu durum da bizleri derinden etkileyebiliyor. Yazılım geliştiricileri ve windows işletim sistemini üst düzey kullanmak isteyen insanlar Windows 10 PRO sürümünü tercih ediyorlar fakat bu da yetersiz kalmaktadır. Güncellemeler ve stabilize sorunları ne yazık ki küçücük bir projeyi bile derletemez hale getiriyor.

Microsoft işletim sistemlerini test eden ekibin işine uzun süre önce son vermişti. Geliştirilen sürümler önce test ekibine sonra kullanıcıya dağıtılmaktaydı fakat direkt kullanıcıya dağıtılmaya başlandı. Kullanıcılardan gelen raporlar ve feedback sonrasında düzeltmeler yapılmaya başlandı. Bu da performansı ve stabilizeyi yerle bir etmektedir.

LTSC sürümü enterprise ortamlarda tercih edilen bir sistemdir. Windows 10 PRO'nun kırpılmış versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Stabilize dediğimizde ne yazık ki bazı şeylerden vazgeçmek gerekiyor. Örneğin Windows 10 Store, hesap makinesi ve alarmlar gibi performansa etki edecek şeyler sistem üzerinde yer almıyor. Stabilize için her şey düşünülmüş ve size verilecek ana güncelleştirmeler (1-2 yılda bir defa) gelerek sisteminizi bozmayacaktır. Ana güncelleştirmeler tamamen kullanıcı isteğine bırakıyor. İster yükle istersen yükleme fakat güvenlik güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklenecektir. Bu sayede performanslı ve stabil windows işletim sisteminizde istediğinizi yapabilirsiniz.

Bu makaleyi okuduktan sonra hemen araştırmaya geçeceksiniz ve LTSB & LTSC sürümleri ile karşılaşacaksınız. İkisi arasında ki farkı merak edeceksiniz.
LTSB Build 1607, LTSC Build 1809. olarak geçmektedir. Yani sadece adı değişmiştir. Sizler LTSC olarak aratıp kullanabilirsiniz.

Bu arada oyuncuysanız eğer FPS değerinize de birkaç tuğla daha ekliyor :)

LTSC versiyonu tamamen enterprise ortamlar içindir. Ev kullanıcıları pek tavsiye edilmez ama ben geliştiriciyim diyorsanız kullanabilirsiniz. Ne yazık ki LTSC lisansı baya pahalı ve erişilmesi zordur. Microsoft tarafından ücretsiz 90 günlük lisans veriliyor. Süre dolumunda tekrar 2 kere daha ücretsiz 90 günlük lisans kullanabiliyorsunuz.
güzel bir içerik olmuş emeğinize sağlık :)

keremix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kerem cakmak
Ya dostum LTSC dediğin sistem zaten Enterprise yani Windows'un en yüksek sürümü. Windows 7'de de var mesela Enterprise sürümü onda da öyle çok ram kullanıyor. LTSC zaten günlük kullanım için yani tarayıcı da takılayım sitelere gireyim video film izlerim diyen kişiler için. Öyle sürekli oyun oynarım falan diyenlere göre değil. Zaten güncel oyunları da oynayamazsın. Güncelleme olayına yada derleme sürümüne falan takılırsın. İçin de hiçbir şey olmadığı için de bir çok oyun hata verecektir zaten. Gerekli olan bazı şeyler yok çünkü. Ben önermiyorum kimseye. Home Single Language ideal. Bir de aşırı derece de latency var LTSC'ler de. Sistem oyundan çok windows ile uğraşıyor çünkü.
Konuyu hortalacam :) Hocam senin verdiğin bilgiler tamamen yanlış. Şuan taraf tutuyorsun LTSC sürümü en saf sürümdür. Home ve pro daki gereksiz özellikleri barındırmaz. Mağza, cortana vs. istersen elle yükleme yaparsın. Kullanımı genellikle ATM,hastane, özel ve devlet kurumları kullanır. Kişisel kullanımda yapabilirsin LTSC sürüm ile oyunda oynarsın, video da çekersin herşeyi yaparsın ve düşük bilgisayarlar için en ideal sürüm.

ByKayseriLi

80+ Bronze
Konuyu hortalacam :) Hocam senin verdiğin bilgiler tamamen yanlış. Şuan taraf tutuyorsun LTSC sürümü en saf sürümdür. Home ve pro daki gereksiz özellikleri barındırmaz. Mağza, cortana vs. istersen elle yükleme yaparsın. Kullanımı genellikle ATM,hastane, özel ve devlet kurumları kullanır. Kişisel kullanımda yapabilirsin LTSC sürüm ile oyunda oynarsın, video da çekersin herşeyi yaparsın ve düşük bilgisayarlar için en ideal sürüm.

Dostum zaten atm ve özel kuruluşların kullandığı bir sürüm ama sen sadece internetten gördüğün ve okuduğun bilgilere göre gelip yorum yapıyorsun. Hiç sistemine kurup test ettin mi yazılımlar ile? Latency olayını biliyorsundur sanırım bu kadar şeyi bildiğine göre onu da biliyorsundur. Latency ne kadar yüksek olursa hem bilgisayarın genel performansı hem de oyun performansı çok düşük olur. Ben kendi sistemim de Windows 10 sürümlerini test ettim. Ayrıca internette de tonla test var bakabilirsin. Latency değerlerinin en yüksek çıktığı sürüm LTSC sürümleri. Tamam LTSC'de o yok bu yok eyvallah da altyapısı ağır. Umarım anlayabileceğin şekilde anlatabilmişimdir. Ayrıca oyunları da test ettim. LTSC'de aşırı derece de takılma sorunları var. Home ve Pro sürümleri de denedim. Öyle aman aman fark yok. LTSC'de her şeyi yapamazsın demiyorum yaparsın ama oyun oynanan bir sisteme kurulmasını önermiyorum. Gündelik işler için kullanılır bunda sorun yok ama iş oyuna geldiği zaman sınıfta kalıyor kim ne derse desin. Hani kurup kendi sistemim de test etmesem inanmazdım.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Bahsi geçen sürümdür. Windows 10 Enterprise 21 H2 LTSC 2021 Daha evvel hazırlamıştım dileyen istediği gibi indirip kurabilir. Temel uygulamaları içerir. Ofis pdf reader winrar vs..
https://disk.yandex.com.tr/d/6YIq2sgpO6lBzA
AlternatiF Link: https://uploadrar.com/p60i9knj7p80
p92yo94.gif

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
ltscden ziyade windows 10 lite sürümleri oluyor bilgisayar bulursam onları deneyimliyeyim onlarda da store falan siliyorlar windows defender siliyorlar baya ram azalıyor.

Top Bottom