Neler Yeni

Nasıl güvence sağlarım

Giray Kaya

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
giray
Kapıda ödemeli kargo yaptır şeffaf kargolar. Tek sorun ürünün sana geçmesi değil ki çalışıyor mu sorunu var mı yok mu? Ya sorunluysa adam da kargodan oldu yapacağım bir şey yok derse, o zaman planın nedir?
ŞUANDA EN İYİ SEÇENEK ÖNCE ÜRÜNÜ ELİME ALIP DENEMEK TEST ETMEK SONRA PARAYI GÖNDERMEK

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Bence hiç bulaşma kimlik falan hikaye kaç kişi aynı şekilde dolandırıldı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Meriç Bakırtaş
banka üzerinden mi atacaksın parayı? Eğer banka üzerinden atacaksan (havale/eft) olası bir durumda haklı çıkman için açıklamaya detaylıca parayı ne için gönderdiğini yaz.

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek

Giray Kaya

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
giray
DOLANDIRILDIM

Source

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
GÖKHAN ÖNSOY
Ürünü göndermedi mi ne yaşadın anlatır mısın?

Giray Kaya

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
giray
başka ürün geldi 1600 TL yoladım monopoly geldi ps4 almıştım monopoly yolladı henüz 16 yaşındayım 1600 TL parayı ben biriktiriken çok zorluklar çektim yemek yemedim aldığım ps4 ü ekran kartı ile takas edicem ama yok artık sistemim şuan çalışamıyor çünkü ekran kartım yok :'(

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
başka ürün geldi 1600 TL yoladım monopoly geldi ps4 almıştım monopoly yolladı henüz 16 yaşındayım 1600 TL parayı ben biriktiriken çok zorluklar çektim yemek yemedim aldığım ps4 ü ekran kartı ile takas edicem ama yok artık sistemim şuan çalışamıyor çünkü ekran kartım yok :'(
reis adamlar yazmış o kadar alma diye keşke almasaydın biraz daha para katıp ekran kartı alsaydın

Mertcetinkaya06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Mert çetinkaya
geçmiş olsun biraz düşünmek lazım milletin 2500 - 3500 aşağı vermediği cihazı nasıl o paraya veriyor diye :/

KaanRzGr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Kaan Rüzgar
Instagram
kaanrzgr
Steam
KaanRzGr
Facebook
KaanRzGr
Twitter
KaanRzGr
ARKADAŞLAR BİR ADAMLAR PS4 PRO 2400 TL'ye ANLAŞTIK 2 KOL VAR AMA ADAM EDİRNEDE BEN ANTALYADAYIM ADAM BANA KİMLİĞİ İLE ÇEKİNDİĞİ FOTOYU ATTI KİMLİĞİNİN FOTOSUNU ATTI

TESLİMAT ŞÖYLE GERÇEKLEŞECEK

ADAM KARGOYA VERİRKEN POSETE KOYMADAN ÖNCEDEN VİDEO BAŞLATICAK SONRA KARGOYA VERİCEK SONRA FİŞİ ATICAK BENDE PARAYI ATICAK SİZCE GÜVENLİMİ BİRDE KARGOYA VERDİKTEN SONRA PARAYI ATTIKDAN SONRA KARGOYU GERİ ALABİLİRMİ LÜTFEN YARDIM EDİN DARDA KALDIM PS4Ü UCUZ FİYATA ALIP SATICAM 500 TL BİR KARIM OLUCAK BUNLADA PC PARÇALARINI TOPLICAM SONRA YİNE PS4 ALICAM GÜVENLİMİDİR BU YOL YAPMAM GEREKEN SİZCE NEDİR ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM
Kimlik işi falan hikaye boş yere riske girme. Ben 2. el laptop alacağım zaman adam bana Satış Sözleşmesi bile hazırladı kendi fotoğrafı imzası falan var. Ama yinede kuşkulanıp önce onun malı göndermesini kendimiz parayı malı alınca vereceğimizi söyledik. Hatta bizim güvencemiz bile vardı. Dayım yetkili bir kişi. Yani bağlı olduğumuz ilin internet sitesinde adı soyadı bilgiler vs mevcut. Yani herhangi bir durumda adam bizi anında bulabilirdi. Ama buna rağmen kabul etmeyip "o zaman bir kısmını kapora gönderin" dedi. Yani dolandıramadı artık ne koparırsam o kâr olarak düşündü.
Her neyse işte. Gerçekten satacak olan sana malı gönderir. Parasını öyle alır. Sen o mala muhtaç değilsin o malı her yerde bulursun. Ama o adam alıcıyı fazla bulamaz. Kimse malı eline almadan parasını vermez sonuçta. O yüzden boşver bulaşma böyle bir şeye.

RisussS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
hasan sezer
Arkadaşım sadece bir örnek vereyim e ticaret işi ile uğraşan bir arkadaşım uygun fiyatlı macbook bulmuştu aynı böyle farklı bir şehirdeydi . Satıcı ürünü kargoya verirken fotoğraf gönderdi kargo bilgilerini doldurup resmini attı kargolanmış bir şekilde sonra alıcıda parayı havale etti daha sonra ne kargodan ses var ne satıçıdan . Yani güvenip güvenmemek sana kalmış

Paramount

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Enes Simatkot
Allah affetsin ama güldüm :D Gerçekten ne zeka var millette ya hayret ediyorum.

Top Bottom