Neler Yeni

Müzik Kulağı Olmadan Beat Yapılabilir mi?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,733
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Selamlar :)
Soru başlıkta görüldüğü üzere oldukça basit ve öz. Müzik kulağım olmadığını düşünüyorum ancak müzik dinlemeyi çok severim. Dinlediğim remix veya trap müziklerde bazı yerlere koymak istediğimiz efektler olduğunu fark ettim. Sonra dedim ki, neden kendi kendime bir beat oluşturmayayım. Biraz araştırdım ve bu işin FL Studio ile yapılabileceğini öğrendim. Sorun da burada ortaya çıkıyor, herhangi bir müzik aleti çalmayı bilmiyorum ve müzik kulağım da yok. Acaba gerekli bilgileri öğrenirsem bu beat işinde bir şeyler başarabilir miyim ? Yoksa saçma sapan melodiler oluşturup bir kenara mı çekilirim ?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,733
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dene :). Ama önce telefondan başla. Birden PC ile yapamazsın. Millet doğuştan beatmaker çıkmadı ya onlar da deneye deneye.
Telefon için önerdiğin bir program var mı ? Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum; midi klavyem yok, telefona indirdiğim piyano (org) uygulamasını herhangi bir kablo ile (ör, şarj kablosu) midi klavye gibi kullanabilir miyim ?

T.P.G.

80+ Titanium
Telefon için önerdiğin bir program var mı ? Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum; midi klavyem yok, telefona indirdiğim piyano (org) uygulamasını herhangi bir kablo ile (ör, şarj kablosu) midi klavye gibi kullanabilir miyim ?
O kadarını bilemem ama telefonda da FL Studio var 48tl. O olabilir orada var galiba klavyesiyle.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Yapılabilir, her beat yapam insanın müzik kulağı yok. Deneye deneye kendini geliştirerek müzik kulağı kazanabiliyorsun :)

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Selamlar :)
Soru başlıkta görüldüğü üzere oldukça basit ve öz. Müzik kulağım olmadığını düşünüyorum ancak müzik dinlemeyi çok severim. Dinlediğim remix veya trap müziklerde bazı yerlere koymak istediğimiz efektler olduğunu fark ettim. Sonra dedim ki, neden kendi kendime bir beat oluşturmayayım. Biraz araştırdım ve bu işin FL Studio ile yapılabileceğini öğrendim. Sorun da burada ortaya çıkıyor, herhangi bir müzik aleti çalmayı bilmiyorum ve müzik kulağım da yok. Acaba gerekli bilgileri öğrenirsem bu beat işinde bir şeyler başarabilir miyim ? Yoksa saçma sapan melodiler oluşturup bir kenara mı çekilirim ?
Benim de hiç eğitimim yok.
Ama tonla müzik yapmışlığım var.
Yeri geliyor milletin yayınları için Intro - Outro falan da yapıyorum.
FL başlaman için iyi program, ama biraz fazla karışık.
Zamanla kurcalaya kurcalaya öğrenirsin.
Boş zamanlarda fikir istersen,
özelden veya DC üzerinden yazabilirsin.

Burada Kokolilas ve Oyunbros için FL'de yaptığım parçalar var.

Bu da FL Studio'da yaptığım son parçalardan

fefof

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet
Müzik kulağın olmadığına nasıl karar verdin , belki vardır? Ayrıca sadece FL studio kullanmana gerek yok bu iş için kullanabileceğin çok çeşitli programlar var biraz kurcalayıp sana en hoş geleniyle yada tutorial tarzı videoları en fazla olan programla başlayabilirsin, ama ben kurcalayarak öğrenmeni öneririm.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,733
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim de hiç eğitimim yok.
Ama tonla müzik yapmışlığım var.
Yeri geliyor milletin yayınları için Intro - Outro falan da yapıyorum.
FL başlaman için iyi program, ama biraz fazla karışık.
Zamanla kurcalaya kurcalaya öğrenirsin.
Boş zamanlarda fikir istersen,
özelden veya DC üzerinden yazabilirsin.

Burada Kokolilas ve Oyunbros için FL'de yaptığım parçalar var.

Bu da FL Studio'da yaptığım son parçalardan
Teşekkür ederim, bir sorun yaşarsam direkt sendeyim :) :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Müzik kulağın olmadığına nasıl karar verdin , belki vardır? Ayrıca sadece FL studio kullanmana gerek yok bu iş için kullanabileceğin çok çeşitli programlar var biraz kurcalayıp sana en hoş geleniyle yada tutorial tarzı videoları en fazla olan programla başlayabilirsin, ama ben kurcalayarak öğrenmeni öneririm.
Dediğin gibi belki vardır ancak olmadığını düşünüyorum. Benim de gönlüm kurcalayarak öğrenmem yönünde. Şu an FL Studio'nun altını üstüne getiriyorum. Önerdiğin farklı programlar var mıdır, alternatif olarak bakabilirim.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Beat Maker'ım. Spotify içerik üreticisi onaylıyım. FL Studio 20 kullanıyorum. Trap - mix - deephouse - electro üzerine çalışıyorum ama şuan projelerim yarım kaldı. Müzik kulağı olmadan bu işi yapabilirsin. Birkaç sesi bir araya getir devamı geliyor zaten. Sorun olursa buradayım.

Top Bottom