Neler Yeni

Rehber Modem Hat Değerlerinizi Nasıl Öğrenirsiniz.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Öncelikle bu iş modemden modeme firmadan firmaya değişen bir durum. fazla uzatmadan başlıyorum.

Not: her iss'nin şifresi farklıdır o yüzden buraya yazıyorum.

Türk Telekom Logolu Modemlerde:
turktelekom
TTNET Logolu Modemlerde:
ttnet
Vodafone/Huawei Modemlerde:
vodafone
Superonline Modemlerde:
superonline
TurkNet Modemlerde:
turknet
Vodafone Fiber Modemlerde:
vodafone veya superonline

Modem Arayüzüne Giriş İçin:
-192.168.1.1 YAZIN
-Kullanıcı Adı Kısmına: admin
-Şifre Kısmına Firmaya Göre Şifrenizi Yazın.

Bazı modemlerde ana sayfada değerleri gösterse de bazılarında arayıp bulmak gerekiyor. çok fazla modem markası olduğundan yazamayacağım ama genelde ya anasayfada ya da durum kısmında hat değerleri gözükür.

Not: hat değerleri ile ilgili bir konu açtığınız zaman öncesinde bu konu üzerinden değerlerinizi öğrenirseniz size daha kolay yardımcı oluruz.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Oradaki değerlerden marj değerlerinden internetinde kopma olup olmayacağı da belli oluyor.

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Bazen şifre istemiyor modemler direk girince oluyor bazende şifre admin ve admin123 oluyor @alpolojix daha iyi bilir.

redlinetr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Oğulcan
Reyiz bu kadar ayrıntılı yapmasaydın çok karışık olmuş.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oradaki değerlerden marj değerlerinden internetinde kopma olup olmayacağı da belli oluyor.
e tabi snr margin falan onları da görebiliyoruz. komşum internet hızlandırma videosu izlemiş. onun modeminde de snr margin ayarı varmış videodakileri yaptığı gibi interneti kesilmiş. bilmiyor ki onun 80-90 dairenin kutusuna bağlı. snr margin düşürmüş kesilmiş. sonra uğraştım o kadar onu düzeltmekle sinir oldum ya.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reyiz bu kadar ayrıntılı yapmasaydın çok karışık olmuş.
sonra millet anlamıyor özelden yazıyor ben napayım olm.

Bazen şifre istemiyor modemler direk girince oluyor bazende şifre admin ve admin123 oluyor @alpolojix daha iyi bilir.
olm konuyu zaten ben açtım. şifre istemeyenler de vardır ama bir firmadan kendinden kurulumlu olan bir modemi aldığımız zaman mesela şifre kullanıcı adı hep aynı oluyor ben onu gösterdim.

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
e tabi snr margin falan onları da görebiliyoruz. komşum internet hızlandırma videosu izlemiş. onun modeminde de snr margin ayarı varmış videodakileri yaptığı gibi interneti kesilmiş. bilmiyor ki onun 80-90 dairenin kutusuna bağlı. snr margin düşürmüş kesilmiş. sonra uğraştım o kadar onu düzeltmekle sinir oldum ya.

sonra millet anlamıyor özelden yazıyor ben napayım olm.

olm konuyu zaten ben açtım. şifre istemeyenler de vardır ama bir firmadan kendinden kurulumlu olan bir modemi aldığımız zaman mesela şifre kullanıcı adı hep aynı oluyor ben onu gösterdim.
Konuyu başkası açmış sandım la

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
Öncelikle bu iş modemden modeme firmadan firmaya değişen bir durum. fazla uzatmadan başlıyorum.

turktelekom
TTNET Logolu Modemlerde:
ttnet
vodafone
Superonline Modemlerde:
superonline
TurkNet Modemlerde:
turknet

-192.168.1.1 YAZIN

Bazı modemlerde ana sayfada değerleri gösterse de bazılarında arayıp bulmak gerekiyor. çok fazla modem markası olduğundan yazamayacağım ama genelde ya anasayfada ya da durum kısmında hat değerleri gözükür.

Not: hat değerleri ile ilgili bir konu açtığınız zaman öncesinde bu konu üzerinden değerlerinizi öğrenirseniz size daha kolay yardımcı oluruz.
türk telekom şifresi ne ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ahenk'

80+ Silver

turktelekom
TTNET Logolu Modemlerde:
ttnet
vodafone
Superonline Modemlerde:
superonline
TurkNet Modemlerde:
turknet

-192.168.1.1 YAZIN

Hızımı nerden öğrenicem abi ? 16 mbps pakete 80 TL ödüyoruz ve binada fiber var ama hiç 13-14 mbps falan görmedim.

24k kbps diyor Max olarak ama evde tek olduğum zaman bile Max 6-7 mbps görebiliyorum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Hızımı nerden öğrenicem abi ? 16 mbps pakete 80 TL ödüyoruz ve binada fiber var ama hiç 13-14 mbps falan görmedim.

24k kbps diyor Max olarak ama evde tek olduğum zaman bile Max 6-7 mbps görebiliyorum.
geçmişte kalmışsın dostum.
millenicom, turknet, netspeed gibi firmaların altyapı sorgulama sistemlerinden altyapını sorgula. eğer superonline fiber varsa millenicom'da sorgulama öncesi superonline fiber altyapı sorgulamayı seç. ss'ini atarsan sevinirim.

ahenk'

80+ Silver
geçmişte kalmışsın dostum.
millenicom, turknet, netspeed gibi firmaların altyapı sorgulama sistemlerinden altyapını sorgula. eğer superonline fiber varsa millenicom'da sorgulama öncesi superonline fiber altyapı sorgulamayı seç. ss'ini atarsan sevinirim.
Aga TT kullanıyoruz taahhüt var.
Dur bakayım hemen atayım

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Aga TT kullanıyoruz taahhüt var.
Dur bakayım hemen atayım
eğer altyapın türk telekom fiber ise kat kat hız kampanyası var. adsl/vdsl/hipernet/fibernet hepsi tek fiyat. 50mbps 120tl.

Top Bottom