Neler Yeni

meizu x8 64gb ile deneyimlerim

Epic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oğuz Can kılıç
Instagram
oguz_diye_biri
Steam
slyveonepic
Discord
https://discord.gg/QsRwHgjB
20 AĞUSTOS 2019 dan tarihinde 1600 TL ye satın aldım Meizu Türkiye garantili olarak.
iyisiyle kötüsüyle yazıcam genel değerlendirme 10/8,5
genel değerlendirme (kişisel)
+SD 710; kullanan en uygun model ve performansı çok iyi benim kullanımlarıma göre. Adreno 616 grafik kartı gayet yeterli. çok fazla oyun yükleyip oynayan biri değilim ama asphalt olsun nfs mw olsun yüklediğim hiç bir oyunda ne bir kasma nede düşük grafik modunda açtı ya en en yüksek yada orta da.
+3000mah; batarya ben instagram ve youtube u çok kullanan biriyim ve parlaklık %50 nin hep üstünde kullanırım(gece hariç)ve sabah(saat 7-8-9 arası) %100 aldıktan sonra akşam saat 8 de eve telefonum kapalı gelmedim. yok düşük güç modu vs kullanmıyorum. mobil veri sürekli açık dışarda gezerken ise gps den yol bulan biriyim genellikle ama beni hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı.
+ekran ıps; bir ekran fakat diğer ıps ler gibi değil. belki gözlerim çok hassastır bilemem ama gece moduna bile alsam geceleri gözümü yok yoruyor eski telefonlarım(j7 prime ve asus zenfone 2 lazer 5.5 ) gözümü odaklatıp uzun süre bakarsam 1dk gibi bir süre gözlerimi yoruyor.
+ çerçeve oranları; yüksek %83.33 ve tatmin ediyor galariden gidip bir geniş açılı bir fotograf açınca çok hoş duruyor.
+dokumatik; yan tarafları çok hassat kılıfla kullanmızı önerebilirim. algılama kapasitesi bana göre çok iyi diğer kulladığım telefonlar asus zenfone 2 lazer, samsung j7 prime, samsung a50 , xiaomi redmi note 7
+arayüz; flme 7 kullanıyor ve tatmin edici eğlenceli bir arayüz. hem basit hem hızlı hemde farklı kullanım modları sunuyor. standart android geri menü uygulamar dokumatik alanı farklı kullanımım modları sunuyor.
+ios kullanın biri geçiş yaparsa gezinme çubuğunu değiştirmesi yeterli.
+ yüz tanımlaması gayet güzel çalışıyor 10 aylık kullanımda 3 defa tekrar yüzümü tanımlamam gerekti
+kamerası tatmin edici diğer orta segment telefonlarlar çok rahat yarışabiliyor. kimi zaman yüksek üst vs üst düzey telefonlar bende burdayım diyebiliyor eğer kullanıcı fotograf dan anlıyorsa
+ sarj demiştik bide type c kullanıyor vs kendi adaptörü ile % 50 ye 30 dk gib ibir sürede ulaşabiliyor 0-100 ü ise 100 dk filan sürüyor.
- parmak izi okuyucusu hem ufak hemde çok hassas. biraz ellerim parmağı yıpransın hemen tanımıyor.
-benim telefonum son sürüm olsun diyorsan malesef. androl 8 de kaldı(son bir açıklama yapıldı geçen ay ileride android 10 gelicekmiş meizu yeni telefonunu tanıtırken söylendi)
-kılıflımı yoksa kılıfsızmı kullanmalıyım bilemedim bu süre zarfında. arkda kapağı flastik vs çok hassas kolay çiziliyor kamera camıda dahil meteryal tatmin edici değil. kılılıda kullandığında kılıf zmanla kalıcı iz yapıyor arka tarfa hüsran :(
+ ön ekran ıps dedik fakat sağlam bir ıps ben sakar biri değilim ama birkaç defa düşürdüm ve kötü düştü cep hizasında zemine kiminde arkda taraf denk geldi kimi zaman ön taraf ama 10 aydır jeletin takmadım ve ekranda cizik yok. bir kaç yerde okudum ekran çok hassas kırılması kolay diye ya onlar çok sansız yada ben çok sansıyım(teknojide sansı yaver giden biri değilim )
- mikrafonu tatmin edici değil diğer telefonlardan kötü durumda ama servise göndermedim hala hazırda
genelde bizde tam bozulsun durumu varya kesin ondan kaynaklı :D
+ SES çıkış gücü bence gayet yeterli yükse volumde bozulma çok minimum ve yüksek bir güce sahip
+ çoğu telefonda yan taraflar ya plastiktir yada metal bu telefonda metel ve sarj soket yeri soyulma yapmadı şu gune kadar sokete bakarak ay cizmeden taki filan demedim rasgele deniye deniye buldum :D
- Bu arada hafıza kartı takılmıyor :(
- bak yine unutuyordum wifi si diğer kullandıkalarıma göre zayıf kalıyor çekim gücü diğerlerin % 100 se bunun da % 80-90arası kalıyor
düşünceleriniz ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz ara ara uğrar yanıtlarım

Top Bottom