Neler Yeni

[SORUNLU] Team GX1 480GB SSD

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
SSD'yi yaklaşık 3 hafta önce aldım, aldığımda hız testi yaptım, 500/460 değerleri aldım. Sonradan diski doldurup 50 GB yer bıraktım sadece. Tekrar test yaptığımda 440/50 değerleri aldım şaka gibi. 80 GB falan yer boşalttım, %66 doluluk civarında oldu. Ardından tekrar hız testi yaptım, 480/440 değerleri aldım. Sonradan biraz daha doldurdum, %72 civarında falan doldu. Sonra yine 450/70 değerleri aldım, aşırı saçma değerler. Sürekli oynuyor. Düzelmesi umuduylaa format attım, başta düzeldi fakat sonradan yine düştü. %50 doluydu disk. Doluluktan, diski yormaktan bağımsız sürekli bir oynama var yani. Kafasına göre düşüyor. Kendi sitesinden Firmware güncelleme aracını indirdim, o da hata veriyor. SSD'yi algılamıyor, güncelleme yapmaya çalıştığımda FW adı doğru değil diyor.

1599652416877.png

Benden başka sorun yaşayanları gördükçe unutmazsam güncelleyeceğim.

@Virgil de aynı sorunu yaşadı.
1599651937539.png

@QuAreXZ de hız sorunu yaşıyor.
1599652528031.png

@muratsoner adlı arkadaşta da aynı sorun çıktı.

@robin adlı arkadaşta da aynı sorun var.

@e_cnr adlı arkadaşta da aynı sorun var.

@PapaganGM adlı arkadaşta da aynı sorun var. Üstüne üstlük mavi ekran da yiyormuş. Hızı ise bizden de beter, inanmayacaksınız ama 10 MB/s. Güya SSD aldık. :D
1599652492186.png

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
SSD leri tıka basada doldursan, testteki düşüşler bu kadar fazla olmaz. Vardır bir sorunu.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin SSD'nizde problem olabilir veya SSD'nin kopmle hepsi kronik sorunludur. @Abdullah Hacıgül iyi bir SSD demişti?
Ondan önce Frekans TV'de sisteminde kullanmış ve önermişti, Abdullah abi de önerdi hız konusunda vaat ettiğini veriyor ama doldğunda aşırı bir düşüş oluyor. Anlamadım bir türlü. İnternetten baktım %70-75 civarını geçmeyin falan diyorlar kafam karıştı.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
El Capitan sisteminde de kullanılan bu SSD modelini yaklaşık 3 hafta önce aldım. Ben aldığımda hız testi yaptım. 500 read 460 write değerleri aldım. Sonradan diski doldurup 50 gb yer bıraktım sadece. Tekrar test yaptığımda 440 read 50 write aldım şaka gibi. Bozuldu mu falan dedim biraz araştırdım full dolu olmaması gerektiğini öğrendim. 80 GB falan yer boşalttım. %66 doluluk civarında oldu ardından tekrar hız testi yaptım. 480 read 440 write aldım. Sonradan hadi ne olacak diyip biraz daha doldurdum %72 civarında falan doldu. O bile 450 read 80 write almamı sağladı. %68 - %70 doluluk oranının üstüne çıkmamaya çalışıyorum. Çok saçma değil mi? 480 gb diski neredeyse 300 GB olarak kullanıyorum. Doldurunca aşırı bir hız düşüşü oluyor. Her şeye yansıyor. Kendi sitesinden Firmware güncelleme aracını indirdim o da hata veriyor. SSD'yi algılamıyor. Upgrade yapmaya çalıştığımda FW adı doğru değil diyor.
Bu SSD kronik sorunlu hocam. Bu sorunu yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Garantiye yollayın değiştirirler belki.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Bu SSD kronik sorunlu hocam. Bu sorunu yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Garantiye yollayın değiştirirler belki.
Hocam başka yaşayan kişilerin konuları varsa atar mısınız? Pişman oldum aldığıma.
Sizin SSD'nizde problem olabilir veya SSD'nin kopmle hepsi kronik sorunludur. @Abdullah Hacıgül iyi bir SSD demişti?
Test edildi uzun kullanımda iyi değil. Almayın, aldırmayın.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bekir Kılıçaslan
Aynı sorunların hepsini bende yaşıyorum bu SSD alınır mı diye aratıp geldiyseniz kesinlike almayın kronik sorunlu.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Adata SU630 Daha beter bundan
ADATA SU630'nın biliniyordu böyle sorunları olduğu fakat bu TEAM SSD hakkın neredeyse kimsenin fikri yoktu. Üzüldüm, ilk kurbanlar olduk. Çünkü almadan önce yazmıştım kötüleyen hiçbir forum yoktu. Bu ilklerden sanırsam.

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
ADATA SU630'nın biliniyordu böyle sorunları olduğu fakat bu TEAM SSD hakkın neredeyse kimsenin fikri yoktu. Üzüldüm, ilk kurbanlar olduk. Çünkü almadan önce yazmıştım kötüleyen hiçbir forum yoktu. Bu ilklerden sanırsam.
Kendi çukurunu kazdı. Son zamanlarda duyduğum ve gördüğüm haberlerde Yeni üretimlerinde kronik sorunlar kalkmış.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Kendi çukurunu kazdı. Son zamanlarda duyduğum ve gördüğüm haberlerde Yeni üretimlerinde kronik sorunlar kalkmış.
Bilmiyorum, o konuda bir fikrim yok. Fakat bu TEAM SSD bir daha almam ne Firmware güncellemesi yapılıyor ne de güzel değer veriyor 70 MB nedir?

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Team'de de sorun yaşanıyorsa, en iyisi Samsung'dan vazgeçmemek.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Team'de de sorun yaşanıyorsa, en iyisi Samsung'dan vazgeçmemek.
SSD işini becerememiş diğer modellerinin çoğunda da Firmware güncellenmiyor, GX1 hız değerleri ise çok vasat.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,129
Üyeler
140,775
Son üye
siyahsupra
Top Bottom