Neler Yeni

Konu içerisinde alakasız cevap cezalandırılmalı!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Dostum adam sistem önerin diyor ve kazık olduğunu biliyor ve pişkin pişkin kazık yemek istiyorum diyip dalga geçiyor hoş mu bu? burada elinden geleni yapıp yardım etmeye çalışan adamlar var yapmayın gözünüzü seveyim ya.
Dostum adam belki ailevi sebeplerden belki de kendi başka sitelere güvenmiyor bunun bi manası yok adam oradan öneri istiyor.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,892
İsim
Sarp Yılmaz
Dostum adam belki ailevi sebeplerden belki de kendi başka sitelere güvenmiyor bunun bi manası yok adam oradan öneri istiyor.
İNSAN gibi arkadaşlar ailevi sebeplerden dolayı maalesef başka yerden almam imkansız gibi bir cümle kullanabilir.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
İNSAN gibi arkadaşlar ailevi sebeplerden dolayı maalesef başka yerden almam imkansız gibi bir cümle kullanabilir.
Almak istemiyor da olabilir illa bir sebepe gerek yok üstelik İtopya'dan almayacağım demesine rağmen devam ediyor?

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,892
İsim
Sarp Yılmaz
Almak istemiyor da olabilir illa bir sebepe gerek yok üstelik İtopya'dan almayacağım demesine rağmen devam ediyor?
Tamam dostum anlaşılan bir yere varamayacağız iyi forumlar

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Haklı olduğun yerler de var.
Sinir ile abarttığın yerler de var.
Bazı insanlar her şeye yorum yapma zorunluluğu varmış gibi hissedebilir.
Ama yazılan yorumların geneli "fikir belirtme" veya "kendince espri yapma" gibi yorumlar.
Yani bir üye konuya "espri" yaptı diye ceza yazarsak, ne farkımız kalır, ne de samimiyetimiz.
Ama bu "hatalı değiller" anlamına da gelmiyor.
Yapılan açıklamanın üstüne "git kazık ye" - "ne halin varsa gör" - "kazığın afiyet olsun" vb. yorumlar yazma hakları da yok.
Başta da dediğim gibi haklı olduğun/haksız olduğun yerler var. Hepsi de dikkate alınıyor.
Ve düzenin korunması için gerekenler yapılıyor, sana bunun garantisini bizzat veriyorum.

Bana "moderatör" olarak yetki verilmiş olabilir ama ben özünde "üye" olan bir kullanıcıyım.
DA ekibinden "Mehmet" dışında hiç kimse ile ne bir yazışmam, ne de konuşmam oldu.
Yani siz neyseniz, ben de o sayılırım. Sizin rahatsız olduğunuz şeyler, beni de rahatsız ediyor.
Zaten çoğu konuda da bunu belirtiyorum. Ama sırf "hoşuma gitmedi" diye de ceza yazamam.
Kafama göre karar veremem, bir dayanağı olması gerekiyor. Ki zaten Mehmet bile kafasına göre karar vermiyor.
Yani biz jokey, siz at değilsiniz. Canımız istedikçe ban vs. atmıyoruz.
Birine bir ceza veya uzaklaştırma yapacaksak, gerçekten tutarlı bir sebebi olmalı.

Bana gelen raporları da, yaptığım çözümleri de bilen biliyor.
Oturup burada hangi olayı nasıl çözdüğümü anlatacak değilim.
Ama Mehmet ile 2 kişi olmamıza rağmen, bir çok şey ile gayet güzel ilgilenebiliyoruz.

Forum düzeni için fikir sunmanız, yorum yapmanız vs. bunlar güzel şeyler. Ama biraz fazla bireysel düşünüyorsunuz.
Hoşunuza gitmeyen bir konu olunca "boş konu-silinsin" gibi raporlar geliyor. Reddedilince de "yönetim aciz" falan oluyor.
Konuya girip bakıyorsun, forumun yarısı konuda efendi gibi paylaşım yapıyor.
Sadece 1 kişi konuyu görüp beğenmedi diye "şikayet" konusu açılıyor;
- FORUM ÖLÜYOR / MODLAR YOK / DA'NIN SONU GELİYOR / AYRILIYORUM / ORTAM GG
Biraz düşünce yapınızı genişletin. Burası bir forum.

Eğer forum içerisinde tek görmek istediğiniz şey;
- GTX 1660 ALINIR MI?
+ Alınır.

şeklindeyse, bu biraz imkansız. Burası bir forum.

Son olarak;
Sık sık rapor gönderin.
İkili tartışmalar-hakaretler içerisine girmeyin.
Biriyle kavga edince daha "erkek" olmuyorsunuz veya yönetimden ödül almıyorsunuz.
En fazla size de bir ceza yazılır, başka bir şey olmaz.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Ama yazılan yorumların geneli "fikir belirtme" veya "kendince espri yapma" gibi yorumlar.
Yani bir üye konuya "espri" yaptı diye ceza yazarsak, ne farkımız kalır, ne de samimiyetimiz.
Yapılan açıklamanın üstüne "git kazık ye" - "ne halin varsa gör" - "kazığın afiyet olsun" vb. yorumlar yazma hakları da yok.
Başta da dediğim gibi haklı olduğun/haksız olduğun yerler var. Hepsi de dikkate alınıyor.
Ve düzenin korunması için gerekenler yapılıyor, sana bunun garantisini bizzat veriyorum.

Bana "moderatör" olarak yetki verilmiş olabilir ama ben özünde "üye" olan bir kullanıcıyım.
DA ekibinden "Mehmet" dışında hiç kimse ile ne bir yazışmam, ne de konuşmam oldu.
Yani siz neyseniz, ben de o sayılırım. Sizin rahatsız olduğunuz şeyler, beni de rahatsız ediyor.
Zaten çoğu konuda da bunu belirtiyorum. Ama sırf "hoşuma gitmedi" diye de ceza yazamam.
Kafama göre karar veremem, bir dayanağı olması gerekiyor. Ki zaten Mehmet bile kafasına göre karar vermiyor.
Birine bir ceza veya uzaklaştırma yapacaksak, gerçekten tutarlı bir sebebi olmalı.

Ama Mehmet ile 2 kişi olmamıza rağmen, bir çok şey ile gayet güzel ilgilenebiliyoruz.

Forum düzeni için fikir sunmanız, yorum yapmanız vs. bunlar güzel şeyler. Ama biraz fazla bireysel düşünüyorsunuz.
Hoşunuza gitmeyen bir konu olunca "boş konu-silinsin" gibi raporlar geliyor. Reddedilince de "yönetim aciz" falan oluyor.

- GTX 1660 ALINIR MI?
+ Alınır.

Son olarak;
Sık sık rapor gönderin.
Biriyle kavga edince daha "erkek" olmuyorsunuz veya yönetimden ödül almıyorsunuz.
Yani sonuçta burası özünde bir donanım platformu ancak biz sadece donanımla ilgilenirsek o zaman forumun bir zevki eğlencesi olmaz bu forumu forum yapan şey zaten eğlenceli bir yer olması.

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Bende katılıyorum. Sadece böyle konularda değil her konuda. Adam mesela rtx istemiyor 5700xt alacak biri çıkıp diyor ki "ben 2060 kullanıyorum(super bile değil) açamadığı oyun yok 2060 dururken amd alma" diyor. Gerçekten komik. Zaten şu vatan konuları çığrından çıktı. Anlayışla yaklaşmak gerekiyor adam zaten pahalı olduğunu biliyor ve herkesin ailesi internetten almak istemiyor.
Aynen doğru diyorsun bende ailemi kaç kere ikna etmeye çalıştım vatan kazık internetten daha ucuza geliyor dedim dinlemediler bozuk eşya getirirler dediler hep.
Mesaj otomatik birleştirildi:

- GTX 1660 ALINIR MI?
+ Alınır.

Son olarak;
Sık sık rapor gönderin.
Evet moderatör abi haklısın eğlence olunca daha güzel oluyor zaten.Aralarda eğlence amaçlı konular veya espri yapan tipler olmasa ve bu forum sadece bir teknoloji forumuna dönüşse herkes sıkılacaktır.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Evet halen devam ediliyor.
@Mehmet Yılmaz @White Ravens
Bomboş mesajlar gerçekten görünce sinirleniyorum.
Konu up.
20200906_184602.jpg

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,573
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,637
İsim
Yiğit Emir Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Telefon, PC
Instagram
rexalwst
Steam
yaşıyorum hala
Discord
Rexalest#0427
Selamlar son zamanlarda bu duruma çok tanık oluyorum dün gördüğüm şey ise bardağı taşıran son damlaydı.
Konularda sorulan soru yerine bambaşka bir cevap veriliyor mesela:
Bu konuyu okurken aşırı rahatsız oldum.
Bu konudaki:
"Kasa fanı çalışmıyorken windows kurma derdi de ayrı kafaymış :D" ifadesi de aynı şekilde.
Bu konudaki:
"Ben topladım ama 2 ay önce xD" ifadesi.
Örnekler gittikçe çoğalıyor.

En sinir olduğum konu ise şu Vatan konuları.
(Örnek (en üstteki): https://donanimarsivi.com/forum/konu/vatandanbilgisayar-toplama-tavsiyesi.132155/)
Bilgisayar önerisi isteniyor 100 tane mesaj geliyor Vatan'dan alma diye.
Sadece şu en üstteki konuda
"Vatan`dan istiyormusun yoksa ZORUNDAMISIN bu ikisi farklı şeyler"
"Vatan dan almak zorundayım." denmesine rağmen ısrarla "Ailen mi istiyor? Bence ikna et en az 1200 TL kazık yersin vatan olursa" ifadesi üstüne göre göre "vatana 10 14 k verme" ifadesi arkadaş artık bıkmış ve "Kazık yemek istiyorum" demiş.
BUNUN DA ÜZERİNE:

"Ne halin varsa gör o zaman :D" denmesi ağlanacak halimize gülmeme sebep oldu :D.
Bir arkadaş da uyarıyor

"adam zorunda. ailesi mecbur kılmış öyle deme" diyor ve diğer arkadaşımız ısrarla "yok bence iş öyle değil xd neyse vatan mevzuları beni kasıyor siz dewamke" diyor :D.

"Beyler aile zorlaması falan yok istediğim yerden alırım ben şahsen Itopya ya güvenmiyorum ve Vatan a güveniyorum şu an bu yazıyı yazdığım 2060 ı da Vatan dan aldım gayet memnunum Vatan dan sistem önerisi yapmayıpta Itopya fan boyluğu yapıcak arkadaşlar yazmasın kazığı ben yiyorum .thx." diyor konu sahibi ve bunun da üzerine "Vatanda İyi Geçirler Ama Kazık Değil Kazığın Kralını yersin" ifadesi kullanılıyor.

Arkadaş da dolayısıyla forumdan soğuyup böyle bir mesaj yazıyor: "Sistem önereceğinize kazıktan bahsediyorsunuz bu forumda galiba"

Bu işe bir el atılması gerekiyor benim fikrimce.

@Mehmet Yılmaz ve @White Ravens Hocalarımın bu konuyu değerlendirmesi çok güzel olur.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: Buradaki arkadaşlarla hiçbir sorunum yok ve tartışmak da istemem sadece bu yapılanın yanlış olduğunu belirttim.
https://donanimarsivi.com/forum/konu/yeter-vatan-dan-aliyorsak-aliyoruz.197908/#post-1960556 bumm.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,903
Üyeler
140,574
Son üye
krynn
Top Bottom