Neler Yeni

Rehber Kısayol ve Programlardaki Kalkan İşaretini Kaldırma - Basit ve Programsız

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Bugünkü konumda aşağıdaki resimde göründüğü gibi kısayol simgesinin 4'de 1'ini kaplayıp kötü bir görüntü oluşturan kalkan simgesini programsız bir şekilde yalnızca iki ufak kod yazarak kaldırmayı göstereceğim arkadaşlar. Benim gibi bu tarz konulara takıntılı olup iyi bir görüntü olmasını isteyen arkadaşlar için bilgilendirici olur umarım. :giggle:

1588371788730.png

İlk olarak kalkan işareti bulunan kısayolumuza sağ tıklayıp en altta bulunan özellikler yazısına tıklıyoruz.

Ekran Görüntüsü (36).png

Buraya tıkladıktan sonra karşımıza böyle bir sayfa açılacaktır. Eğer genel bölümü açılırsa üst taraftan
"Kısayol" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (42).png

Bu açılan sayfada bizi ilgilendiren bölüm "Hedef:" yazan yerdir. Orada yazıyı mavi seçimden çıkarıp
yazının en başına geliyoruz.
Bu şekilde görünmesi gerekiyor;

Ekran Görüntüsü (51).png

Yapacağımız ufak işlem ise burada başlıyor. Burada programın açılış yolunun yazdığı hedef bölümünün
en başına " cmd /c " yazıp en altta bulunan "Uygula" seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonrasında "Tamam" seçeneğine basıyoruz ve özellikler bölümü kapanıyor.
Bunun için aşağıdaki birinci, ikinci ve üçüncü adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (53).png

Bununla birlikte yapacağımız işlemler sonlandı ve böylece kısayolumuzun üzerindeki kötü görüntü oluşturan kalkan işaretini kolayca kaldırmış olduk.
Kısayolun yeni görüntüsü bu şekilde olacaktır;

Ekran Görüntüsü (55).png

Konuyu buraya kadar okuyup anlatılanları uyguladıysanız eğer kalkan işaretinin kalkacağına garanti verebilirim. Şunu belirtmeliyim ki konuyu hiç bilgisayar bilgisi olmayan birinin bile anlayıp yapabilmesi için uzun tuttum ve en ufak ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştım. Eksik kaldığım yada tam açıklayamadığım bir yer olduysa affola.
Eğer yapmakta zorlanan olursa yazabilirler yardımcı olurum. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.
Herkese iyi forumlar.
:giggle:

Not: Bu işlemler Windows 7/8/10'da çalışmaktadır ve programın çalışmasına kesinlikle olumsuz bir etkisi olmamaktadır.

Son düzenleme:

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
Bugünkü konumda aşağıdaki resimde göründüğü gibi kısayol simgesinin 4'de 1'ini kaplayıp kötü bir görüntü oluşturan kalkan simgesini programsız bir şekilde yalnızca iki ufak kod yazarak kaldırmayı göstereceğim arkadaşlar. Benim gibi bu tarz konulara takıntılı olup iyi bir görüntü olmasını isteyen arkadaşlar için bilgilendirici olur umarım. :giggle:

Alıntıyı görüntüle

İlk olarak kalkan işareti bulunan kısayolumuza sağ tıklayıp en altta bulunan özellikler yazısına tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle

Buraya tıkladıktan sonra karşımıza böyle bir sayfa açılacaktır. Eğer genel bölümü açılırsa üst taraftan "Kısayol" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

Bu açılan sayfada bizi ilgilendiren bölüm "Hedef:" yazan yerdir. Orada yazıyı mavi seçimden çıkarıp yazının en başına geliyoruz.
Bu şekilde görünmesi gerekiyor;

Alıntıyı görüntüle

Yapacağımız ufak işlem ise burada başlıyor. Burada programın açılış yolunun yazdığı hedef bölümünün en başına " cmd /c " yazıp en altta bulunan "Uygula" seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonrasında "Tamam" seçeneğine basıyoruz ve özellikler bölümü kapanıyor.
Bunun için aşağıdaki birinci, ikinci ve üçüncü adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

Bununla birlikte yapacağımız işlemler sonlandı ve böylece kısayolumuzun üzerindeki kötü görüntü oluşturan kalkan işaretini kolayca kaldırmış olduk.
Kısayolun yeni görüntüsü bu şekilde olacaktır;

Alıntıyı görüntüle

Konuyu buraya kadar okuyup anlatılanları uyguladıysanız eğer kalkan işaretinin kalkacağına garanti verebilirim. Şunu belirtmeliyim ki konuyu hiç bilgisayar bilgisi olmayan birinin bile anlayıp yapabilmesi için uzun tuttum ve en ufak ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştım. Eksik kaldığım yada tam açıklayamadığım bir yer olduysa affola.
Sorunun çözümünü bulup bu rehberi hazırlamam saatlerimi aldı. Bu nedenle eğer benden habersiz çalan olursa hakkımı helal etmem. Şimdi diyeceksiniz kim çalacak? Merak etmeyin öyle insanlar var ki hemen alıp kendi sitelerinde paylaşabilirler. O yüzden öyle diyorum. Umarım bu dediğim ile yanlış anlaşılmam.
Eğer yapmakta zorlanan olursa yazabilirler yardımcı olurum. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Herkese iyi forumlar.
:giggle:
Eline sağlık çok güzel anlatmışsın, ama benim böyle takıntılarım yok :p. Tekrar eline sağlık.

VitoScaletta

80+ Gold
özellikle benim gibi bir sürü icon olan ve takıntı yapanlar için çok güzel yazmışsın ellerine sağlık yıllardır yönetici olarak çalıştır tikini kaldırıp yapmaya çalışıyodum bazıları olmuyodu ilaç gibi geldi

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
özellikle benim gibi bir sürü icon olan ve takıntı yapanlar için çok güzel yazmışsın ellerine sağlık yıllardır yönetici olarak çalıştır tikini kaldırıp yapmaya çalışıyodum bazıları olmuyodu ilaç gibi geldi
Senin sayende oldu dostum 😁
Koleksiyonda kısayol işaretini kaldırınca bu sefer de kalkan işareti kötü gözüküyordu. Ben de çözümünü buldum ve paylaşmak istedim.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu. :giggle:

Arif

80+ Bronze
kısayol işaretini nasıl kaldırırız? program önermeyiniz.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Beğen
Reaksiyonlar: Arif

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Yararlı.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Bunun hakkında bir konu oluşturacaktım ama özelden sana anlatayım hocam.
Bana da at, ek olarak bunu yaklaşık 2 aydır falan kullanıyorum. Uygulamaya girerken cmd açılması hoş gözükmüyor ama :D

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Bana da at, ek olarak bunu yaklaşık 2 aydır falan kullanıyorum. Uygulamaya girerken cmd açılması hoş gözükmüyor ama :D
Bende CMD açılmıyor hocam girerken. Tuhaf doğrusu. Kısayol işareti konusunda yardımcı oluyorum hemen.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Bende CMD açılmıyor hocam girerken. Tuhaf doğrusu. Kısayol işareti konusunda yardımcı oluyorum hemen.
1 saniyeliğine açılıp gidiyor o sırada ekran görüntüsü almaya çalıştım çok hızlı olduğu için tam renginde yakalayamadım fakat şöyle bir şey:
Adsız.png

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz