Neler Yeni

kendi kendine yeniden başlatma (el capitan)

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
arkadaşlar bilgisayar el capitan bir kaç değişiklik yaptım 3600x ve hdd tarzında ilk defa şöyle bişeyle karşılaştım bilgisayarı bi 8 saat boyunca kullandım sonda birden ekran siyah oldu ve bi 10 saniye sonra kendini yeniden başlattı cpu, gpu ısıları ortalama 45 dereceydi yani ısınma kaynaklı bi durum değil ve sadece video izliyodum durduk yere ekran siyah olup yeniden başlattı ilk defa başıma geliyor sebebi nedir daha öncede de aralıksız 26 saat çalışmışlığı var hiç böyle bir şey olmadı soranlar için belirttiğim gibi ısılar her şey normaldi youtubeta belgesel izlerken birden oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ek bilgi ekran kartında sadece fan ayarlarını değiştirdim kart oyun sırasında 75 derece olmasın diye onun dışında ryzen chipset, bios güncellemesi, amd radeon software güncel
daha önceden başıma geldi oyundan atmalar reset vs araştırdım AMD radeon 20.4.2 sürümü hatalıymış o yüzden atıyomuş bilgisine ulaştım sıkıntısız denilen 20.2.2 yükledim tam her şey düzeldi dedim 2 gündür sıkıntı yok bu sabah belgesel-dizi tarzında bişey izliyordum baya 4 saattir ondan öncede bi 4-5 saattir açıktı toplamda 8-9 saat sıkıntısızdı o kadar oyun oynadım fotoshop yaptım sistemi zorladım sıkıntı yok saçma sapan belgesel izlerken reset attı

Son düzenleme:

Yusuf Yıldırım

80+ Silver
arkadaşlar bilgisayar el capitan bir kaç değişiklik yaptım 3600x ve HDD tarzında ilk defa şöyle bişeyle karşılaştım bilgisayarı bi 8 saat boyunca kullandım sonda birden ekran siyah oldu ve bi 10 saniye sonra kendini yeniden başlattı cpu, gpu ısıları ortalama 45 dereceydi yani ısınma kaynaklı bi durum değil ve sadece video izliyodum durduk yere ekran siyah olup yeniden başlattı ilk defa başıma geliyor sebebi nedir daha öncede de aralıksız 26 saat çalışmışlığı var hiç böyle bir şey olmadı soranlar için belirttiğim gibi ısılar her şey normaldi youtubeta belgesel izlerken birden oldu

+ek bilgi ekran kartında sadece fan ayarlarını değiştirdim kart oyun sırasında 75 derece olmasın diye onun dışında ryzen chipset, bios güncellemesi, AMD radeon software güncel
ayarları sıfırlarmısın büyük ihtimal 75 derece yaptıgın için oluyor

Predetory

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Koray Baran
İşletim sisteminden de kaynaklanıyor olabilir windows 10 etkinleştirmeyince buna benzer birçok sorun çıkarabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ayarları sıfırlarmısın büyük ihtimal 75 derece yaptıgın için oluyor
nasıl yani anlamadım 75 derece yapmadım fanlar bu kartta fabrika ayarlı %34 maksimumla geliyor ben onu %60'a çıkardım ki kart çok ısınmasın diye artı olarak bu kart zaten düşük ısıda fanlarını açmıyor ve ben video izliyodum yani fan açmalık bi durum yoktu fanları dönmüuodu bile bunu kasanın sesinden anlayabiliyorum zaten hani maks fan yüzdesinin sistemin reset atmasıyla ne alakası var gpu ısısı reset attığında makimum 40-50 derece arasındaydı

İşletim sisteminden de kaynaklanıyor olabilir windows 10 etkinleştirmeyince buna benzer birçok sorun çıkarabiliyor.
windows 10 pro kullanıyorum etkin anahtarlı

@Abdullah Hacıgül abi bi önerin varsa yada çözümün şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,408
Üyeler
140,489
Son üye