Neler Yeni

Her dizüstü ram soketi aynı mıdır?

ulaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ulaş Aslan
Dızüstü bilgisayarıma 2. bir ram alacağım. Şuanki ramimin DDR ve frekansını biliyorum başka dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Her dizüstü ram soketi aynı mıdır?

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dızüstü bilgisayarıma 2. bir ram alacağım. Şuanki ramimin DDR ve frekansını biliyorum başka dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Her dizüstü ram soketi aynı mıdır?
mhz si ve anakartının kaç gb ram desteklediğini bilmen gerek

ulaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ulaş Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mhz si ve anakartının kaç gb ram desteklediğini bilmen gerek
bunları biliyorum. Soket konusunda her dizüstü ram soketi aynı mı bunu merak ediyorum. Aynı özellikte ram alırım sokete uymaz sorun olur bu sefer

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
bunları biliyorum. Soket konusunda her dizüstü ram soketi aynı mı bunu merak ediyorum. Aynı özellikte ram alırım sokete uymaz sorun olur bu sefer
sokete nasıl uymicakki ben kendi laptopuma sadece mhz sine bakarak ram aldım gayette oldu mis gibi çalışıyor

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Başka dikkat etmen gereken bişi yok.

ulaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ulaş Aslan
sokete nasıl uymicakki ben kendi laptopuma sadece mhz sine bakarak ram aldım gayette oldu mis gibi çalışıyor
normal laptoplardan büyük biraz benimki. Ondan aklıma aklıma takıldı.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
E.C.
DDR versiyonu aynı olsun yeter. Frekans, gecikme değeri ve voltaj gibi değerler aynı olacak diye fazladan para koymana gerek yok. Saydığım bu bütün değerler ve fazlası tamamen değişebilir değerler ve BIOS otomatik olarak değiştirip esitliyor merak etme. Çok düşük uyumsuzluk ihtimali ise her daim var. Tamamen aynı bellekler bile olsa uyumsuzluk çıkartabilir.

ulaslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ulaş Aslan
DDR versiyonu aynı olsun yeter. Frekans, gecikme değeri ve voltaj gibi değerler aynı olacak diye fazladan para koymana gerek yok. Saydığım bu bütün değerler ve fazlası tamamen değişebilir değerler ve BIOS otomatik olarak değiştirip esitliyor merak etme. Çok düşük uyumsuzluk ihtimali ise her daim var. Tamamen aynı bellekler bile olsa uyumsuzluk çıkartabilir.
yani mhz ın aynı olmasına gerek yok mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDR 3 1333mhz 2gb rami var. biraz eski ama büyük bir laptop, birinden bir süreliğine ödünç aldım ramini yükseltmem gerekiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,980
Üyeler
140,585
Son üye
SB21
Top Bottom