Neler Yeni

HDD’nin güç kesmesi nedendir?

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Merhaba, sistemime yakın bir zamanda m2 ssd ekledim. Varolan 1Tb hdd yi komple sıfırladım ve tek parça halinde kullanmaktayım. Hdd’den sanki güç kesiliyormuş gibi ses geliyor ama bu sürekli değil, sanırım kullanılmadığı zaman kendini kapatıyor gibi. Var mı böyle bir olay?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Kullanılmadığında HDD kendini kapatır.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Merhaba, sistemime yakın bir zamanda m2 ssd ekledim. Varolan 1Tb HDD yi komple sıfırladım ve tek parça halinde kullanmaktayım. HDD’den sanki güç kesiliyormuş gibi ses geliyor ama bu sürekli değil, sanırım kullanılmadığı zaman kendini kapatıyor gibi. Var mı böyle bir olay?
Nasıl bir ses? Zıııııı... diye mi?

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl bir ses? Zıııııı... diye mi?

Hocam tarifi biraz zor ama hdd takılı bir pc'yi ilk açarken okuma sesi gelir ya da pc kapanırken hdd den ses gelir o tip sesler, çünkü kapanma sesinden sonra d diskine girdiğim zaman hdd yeniden okuma sesini çıkarıyor. Sanırım kullanım da olmadığı zaman kendini kapatıyor.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam tarifi biraz zor ama HDD takılı bir PC'yi ilk açarken okuma sesi gelir ya da PC kapanırken HDD den ses gelir o tip sesler, çünkü kapanma sesinden sonra d diskine girdiğim zaman HDD yeniden okuma sesini çıkarıyor. Sanırım kullanım da olmadığı zaman kendini kapatıyor.
@RTX3070'in dediği olay oluyor o zaman.
HDD çalışırken okuma kafası diski okur bu yüzden ses çıkar ve titreşim oluşur ama boş iken okuma kafası yuvasına döner ve ses kesilir aynı şekilde titreşimde.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Hocam tarifi biraz zor ama HDD takılı bir PC'yi ilk açarken okuma sesi gelir ya da PC kapanırken HDD den ses gelir o tip sesler, çünkü kapanma sesinden sonra d diskine girdiğim zaman HDD yeniden okuma sesini çıkarıyor. Sanırım kullanım da olmadığı zaman kendini kapatıyor.
Eskiden laptop kullanıyordum NVMe SSD takınca bende de olmuştu ama dediğim gibi normal, güç tasarrufu için o.

Top Bottom