Neler Yeni

Yardım HDD, SSD yi yavaşlatır mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
Sistem :
B450m S2H
AMD RYZEN 5 3600
16 GB 3200 MHz
Asus
Rog Strix rtx 2060
500 GB M2 ssd
1 TB HDD
Dark Guardion PRO - 550-600 w
T6 Ulta soğutucu

Merhaba. Yukarı da ki sistemi almayı düşünüyorum. Öncelikle bu sistem ile edit, 3d tasarım, yazılım ve grafik tasarım gibi ofis işlerinin yanında oyun da oynamayı düşünüyorum. Oyun büyük ihtimalle herkesin oynadığı klasik oyunlar olur. Ama öte yandan piyasaya bir oyun çıktımı çok hoşuma gider ve oymak isterim diye biraz da gelecek yatırımli almak istiyorum.

Şimdi hiç bir şekilde ne ekran kartı na ne de işlemciye OC yapıcam. Çünkü hiç yapmadım. Bu kadar para verip de sistemi çöpe atmak istemiyorum. Bu nedenle ekran kartı bana çok fazla gelir mi? Bir arkadaşım a sordum dedi ki sakın HDD alma. Onun yerine 500gb M2 ssd 1Tb da sata al. Ekran kartınıda 1660 Super e indir. Sanki babasının SSD fabrikası varmışsacına HDD kötüledi kötüledi. Yok baya kadarmış baya yavaşlamış fln. Şimdi sizce cidden arkadaşı dinlemeli miyim ? 1660 3000 TL iken Asus rog strix rtx 2060 zorlasam 4000 ne bulurum. Ama bu sefer de 1 TB hardisk ve 500 gb SSD alıcam ne yapmalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
500GB az değil ama haklısınız son oyunların boyutu inanılmaz arttı fakat yine de GTX1660 Super almak mantıklı gelmiyor.
En kötü ihtimal bir süre idare edip ek SSD alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Anladım tekrardan teşekkür ederim

Top Bottom