Neler Yeni

Yardım HDD, SSD yi yavaşlatır mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
Sistem :
B450m S2H
AMD RYZEN 5 3600
16 GB 3200 MHz
Asus
Rog Strix rtx 2060
500 GB M2 ssd
1 TB HDD
Dark Guardion PRO - 550-600 w
T6 Ulta soğutucu

Merhaba. Yukarı da ki sistemi almayı düşünüyorum. Öncelikle bu sistem ile edit, 3d tasarım, yazılım ve grafik tasarım gibi ofis işlerinin yanında oyun da oynamayı düşünüyorum. Oyun büyük ihtimalle herkesin oynadığı klasik oyunlar olur. Ama öte yandan piyasaya bir oyun çıktımı çok hoşuma gider ve oymak isterim diye biraz da gelecek yatırımli almak istiyorum.

Şimdi hiç bir şekilde ne ekran kartı na ne de işlemciye OC yapıcam. Çünkü hiç yapmadım. Bu kadar para verip de sistemi çöpe atmak istemiyorum. Bu nedenle ekran kartı bana çok fazla gelir mi? Bir arkadaşım a sordum dedi ki sakın HDD alma. Onun yerine 500gb M2 ssd 1Tb da sata al. Ekran kartınıda 1660 Super e indir. Sanki babasının SSD fabrikası varmışsacına HDD kötüledi kötüledi. Yok baya kadarmış baya yavaşlamış fln. Şimdi sizce cidden arkadaşı dinlemeli miyim ? 1660 3000 TL iken Asus rog strix rtx 2060 zorlasam 4000 ne bulurum. Ama bu sefer de 1 TB hardisk ve 500 gb SSD alıcam ne yapmalıyım ?

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,053
İsim
Ömer
Steam
fieryz
HDD, SSD'yi yavaşlatmaz.
Ekran kartını 1660S'e indirmeyin, ekran kartını düşürmek yapacağınız en saçma özelleştirme olur.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Depolama için HDD'yi, uygulamalar için SSD'yi kullanırsanız hiçbir sorun olmaz.
Windows'u SSD'ye kurun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,856
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows'u SSD'ye kurun.
Tamamdır teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows'u SSD'ye kurun.
HDD, SSD'yi yavaşlatmaz.
Ekran kartını 1660S'e indirmeyin, ekran kartını düşürmek yapacağınız en saçma özelleştirme olur.
Dediğim arkadaş bu videoyu attı

Son düzenleme:

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,053
İsim
Ömer
Steam
fieryz
O videoda işletim sistemleri farklı disklere kurulmuş, bu yüzden sistemlerin açılma hızları farklı.
Sen sistemi SSD'ye kurarsan ve ikinci disk olarak HDD'yi kullanırsan hiçbir sıkıntı olmaz. SSD'nin yanına HDD takınca yavaşlama gibi bir durum söz konusu değil.

En İyi Cevap
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
O videoda işletim sistemleri farklı disklere kurulmuş, bu yüzden sistemlerin açılma hızları farklı.
Sen sistemi SSD'ye kurarsan ve ikinci disk olarak HDD'yi kullanırsan hiçbir sıkıntı olmaz. SSD'nin yanına HDD takınca yavaşlama gibi bir durum söz konusu değil.
Anladım tekrardan teşekkür ederim.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Tamamdır teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows'u SSD'ye kuracağınız için başlama süreleri kısa olacak.
Depolama alanını yoğun kullanan uygulamaları SSD'ye kuracağınız için sorun olmayacak.
Oyunları SSD'ye kurmanız gerekiyor bu sayede "Drop" ve yükleme ekranından da kurtulmuş olursunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Şehmuscan Yardımcı
Windows'u SSD'ye kuracağınız için başlama süreleri kısa olacak.
Depolama alanını yoğun kullanan uygulamaları SSD'ye kuracağınız için sorun olmayacak.
Oyunları SSD'ye kurmanız gerekiyor bu sayede "Drop" ve yükleme ekranından da kurtulmuş olursunuz.
Peki burda arkaşdaşın dediğine gelmiyor mu ? Bir oyun zaten aşağı yukarı 50-100 GB 500gb SSD yetermi

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Peki burda arkaşdaşın dediğine gelmiyor mu ? Bir oyun zaten aşağı yukarı 50-100 GB 500gb SSD yetermi
500GB az değil ama haklısınız son oyunların boyutu inanılmaz arttı fakat yine de GTX1660 Super almak mantıklı gelmiyor.
En kötü ihtimal bir süre idare edip ek SSD alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,811
Üyeler
140,556
Son üye
BZeuzs
Top Bottom