Neler Yeni

Gölgeli çift görme(tek göz ilede)

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Dostum bi gelişme var mı lütfen söyler misin? Psikolojim bozuldu artık siyah üstüne beyaz yazıları yukarı doğru gölgeli çift gibi görüyorum Lütfen cevap verir misin ? çok çaresizim bundan önce gittiğimde doktor gözlerinde hiç bir sorun yok demişti...
gelişme yok , kabullendim artık.

burakkar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
burak
merhaba arkadaslar 34 yasindayim 6 ay once falan ilk aynadan baktigimda tshirt siyahin ustune beyaz cizgiyi cift gordum sonra telefonu aynaya yanisittigimdayazular cift oldu suan ustten golgeli goruyorum ama pc basindayken daha cok oluyor bazen cok aza dusuyor 4 5 doktora gittim hic biseyin yok dediler uzagi ve yakini cok iyi goruyorum gunesli havalarda biriyle konsuurken arkadaki cisimlerle karisiyor gozum yoruluyor odaklanamiyorum cok pc basinda zaman gecirdim gozumu cok yordum b12 ilac kullandim degisen bisey yok doktorlar goz yorgunlugu dediler damla ve dinlendirici kullaniyorum degisen bise yok ha bide gozumu kistigimda golge kayboluyor

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
merhaba arkadaslar 34 yasindayim 6 ay once falan ilk aynadan baktigimda tshirt siyahin ustune beyaz cizgiyi cift gordum sonra telefonu aynaya yanisittigimdayazular cift oldu suan ustten golgeli goruyorum ama pc basindayken daha cok oluyor bazen cok aza dusuyor 4 5 doktora gittim hic biseyin yok dediler uzagi ve yakini cok iyi goruyorum gunesli havalarda biriyle konsuurken arkadaki cisimlerle karisiyor gozum yoruluyor odaklanamiyorum cok pc basinda zaman gecirdim gozumu cok yordum b12 ilac kullandim degisen bisey yok doktorlar goz yorgunlugu dediler damla ve dinlendirici kullaniyorum degisen bise yok ha bide gozumu kistigimda golge kayboluyor
Tam tersi hocam , gözümü kıstığımda artıyor. Gözüm dinlendiğinde azalıyor veya yok oluyor ama gün içerisinde tekrar artıyor. 3 doktara gittim bir şeyin yok diyorlar. Benimde uzak ve yakını görmemde bir problem yok.

Metality

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Selami
Bende 7 senedir buna benzer bir sorun var. Gözlerim üste doğru çift görüyor. Ama tam çift değil. Yüzde 70-80 net görüyorum. Geriye kalan az bir kısım üste doğru çift görüyor. Özellikle film izlerken karanlık sahnelerde daha çok belli oluyor. Göz doktoruna gittim önce bir damla verdi. Sonuç değişmeyince göz muayenesine gittim. Gözlük verildi. Bir gözüm 0.75, diğeri yanlış hatırlamıyorsam 1.25 idi. Gözlük de sorunu çözmedi. Üniversite hastanesine gidin dediler. Gittim ve şu testi yaptılar.

Doktor Mestinon diye bir ilaç önerdi. 6 ay onu da içtim, sonuç değişmedi. Kabullendim artık. Gözlüğü de takmıyorum. Ben yabancı dizi ve film izlemeyi çok severim. Karanlık sahnelerde yazıları çift görmemden dolayı altyazılı izlemek eskisi gibi zevk vermiyor. Mecburen Türkçe dublaj izliyorum.

Son düzenleme:

huda34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüdanur Aykaç
21 eylülde gölgeli çift görmeye başladım(üste doğru,üstünde 1 tane) ve 1 ekimde muane olduğumda doktor bir şey olmadığını gözünde şişlik ve kızarıklık var alerjik olabilir dedi ve 2 tane damla yazdı 10gün sınra geçmese bi doktara tekrar muane ol dedi Ve geçmedi 13 ekimde gittim özel göz hastanesinde muane oldum hatta göz dibi muane bile oldum retina filanda sağlam astigmat,miyop,(yakını görememe) gibi şeylerde çıkmadı göz derecem yok sapasağlam görüyorum ama cisimleri ve yazıları üste doğru gölgeli görüyorum (özellikle siyah üzeri açık renklerde) gözümü kısınca dahada kötü görüyorum çift görme konusunda ve gözümü kırpmadan tam açınca geri gözümü kısık şekildeki gibi kötü görmeye devam ediyorum ama gözü kırpınca geri normal tözle baktığımdaki çift görme derecesine geliyor (tek gözlede oluyor sağ-sol farketmeksizin) lütfen benim yaşadıklarımı yaşayan varsa söylesin yada iyileşen birde bu pandemi döneminde full evdedik ve ben full teknolijik alet kullandım aşırı derecede ve 21 eylülde patlak verdi galiba 21 eylülden bu gunde kadar teknolijiyi çok az kullandım korneada filan da bir şey yok beynimdede bir şey yok(eminim muane olmadım ama beynimde bir şey olsadı tek göz ilede görmezdim hem göz dibi muane ile ortaya çıkardı) bu sorunu yaşayan varmı ? Of ya yada iyileştimi ?
Merhabalar aynı durumu 6 aydır yaşıyorum yukarıya doğru gölgeli görmeye başladım şu an yazıları neredeyse çift görüyorum özellikle ışıklı ekranlarda ve trafik ışıklarını sokak lambalarını da 21 yaşındayım nörolojiye gittim göze gittim göz bir şey yok diyor nörooloji emar çekti bişey yok diyor Myastenia Gravis diye bir hastalık varmış ondan şüphelenip kan verdim negatif çıktı ama neden böyle kafayı yemek üzereyim hiç düzelmiyor dinlenince azalıyor çok ekrana bakınca artıyor ama asla geçmiyor psikolojim çok bozuldu arkadaşlar çözüm bulabilen var mı doktorlar da bilmiyor anlamıyor :((

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Merhabalar aynı durumu 6 aydır yaşıyorum yukarıya doğru gölgeli görmeye başladım şu an yazıları neredeyse çift görüyorum özellikle ışıklı ekranlarda ve trafik ışıklarını sokak lambalarını da 21 yaşındayım nörolojiye gittim göze gittim göz bir şey yok diyor nörooloji emar çekti bişey yok diyor Myastenia Gravis diye bir hastalık varmış ondan şüphelenip kan verdim negatif çıktı ama neden böyle kafayı yemek üzereyim hiç düzelmiyor dinlenince azalıyor çok ekrana bakınca artıyor ama asla geçmiyor psikolojim çok bozuldu arkadaşlar çözüm bulabilen var mı doktorlar da bilmiyor anlamıyor :((
Dinlenince bendede geçiyor
Bende çözümünü ve teşhisini bulamadım 3 yıl olucak zaten neredeyse artık aklıma bile gelmiyor alıştım ve günlük hayatımı etkilememeye başladı.
İlk zamanlar çok takıntılıydım ve baya strese girmiştim

huda34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüdanur Aykaç
bir çözüm bulabilen var mı arkadaşlar moralim çok bozuluyor bu duruma :((

srdrkrlp

80+
Dahası