Neler Yeni

Gigabyte RX 5600 XT vs MSI RX 5600 XT XT

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Hw unboxed test editorü hiç sürücü sorunu yaşamadım dedi. Rx 5000 ile geçen hafta.
İşte driverlar stabil değil. Mesela burda AMD driverlarından baya başı ağrıyan var. Oyun ortasında donmalar vs. yaşayan çok. Ve 5600XT'de Hardware Unboxed kaç W çektiğini gösteriyordu kartların. Ve o kartların hepsi 500W güç kaynağı ile kullanılabilecek seviyede TDP'ye sahip. BuaradaSapphire'e de sorunlu demiştin sanırım. Sapphire sorunlu değil. Sadece OC'lu gönderiyor kartı. AMD driverları OC'a müsait olmadığından dolayı böyle. Ki bazen sorun yaratmıyo. Ama Sapphire ile sorun yaşayınca 50mhz kısıyorsunuz düzeliyo.(tabi driver sorunu olmazsa)

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bu iki kart arasında kaldım, arasında 400 TL oynuyor ve gigabyte daha ucuz, hangisini almalıyım ?
Bütçen ne kadar
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşte driverlar stabil değil. Mesela burda AMD driverlarından baya başı ağrıyan var. Oyun ortasında donmalar vs. yaşayan çok. Ve 5600XT'de Hardware Unboxed kaç W çektiğini gösteriyordu kartların. Ve o kartların hepsi 500W güç kaynağı ile kullanılabilecek seviyede TDP'ye sahip. BuaradaSapphire'e de sorunlu demiştin sanırım. Sapphire sorunlu değil. Sadece OC'lu gönderiyor kartı. AMD driverları OC'a müsait olmadığından dolayı böyle. Ki bazen sorun yaratmıyo. Ama Sapphire ile sorun yaşayınca 50mhz kısıyorsunuz düzeliyo.(tabi driver sorunu olmazsa)
Benim kartta 5600XT ASUS TUF bende bir sıkıntı yok elbet bazılarında olabilir.

Jarex

80+

Driverdan değil psu ya da başka nedenle sistem stabil olmayınca driver dosyası çöküyor. Sizde sürücü sorunu sanıyorsunuz.

Buldum 1. dakika 10. saniyeden izleyin.

Son düzenleme:

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Dostum AMD driverları stabil değil. Bir kişi rahatça oynarken bir kişinin başı ağrıyor. Mesela TUf 5600XT'de sorun yaşayan da gördüm yaşamayan da. @EMREG. diverlardan kaynaklı değil mi bunlar ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gigabyte olan ısınıyor,, Zotacın çipleri biraz geri. Palit alınır.
Driverlarla alakalı.
Mesela nvidiada çoğu kişi Mc fps drop yaşıyor.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Bu videoda 11.dakika 20. Saniyeden sonra soruyorlar o arada söylüyor tekrar bakacağım.

Driverdan değil PSU ya da başka nedenle sistem stabil olmayınca driver dosyası çöküyor. Sizde sürücü sorunu sanıyorsunuz.

Bu videoda 11.dakika 20. Saniyeden sonra soruyorlar o arada söylüyor tekrar bakacağım.

Driverdan değil PSU ya da başka nedenle sistem stabil olmayınca driver dosyası çöküyor. Sizde sürücü sorunu sanıyorsunuz.

İşte bazen sorun yaşamayan olabiliyor. Ama bazı insanların cidden aşı ağrıyor. AMD driverları şans işi. Ve PSU düzeltemez bunu. PSU sorunu şöyle olur. Mesela 5700XT'ye(minimum 600W önerilen PSU) 550W PSU almak. Bu mesela sorun yapabilir. Ki 2060S'e 400W PSU takarsan aynı sorun onda da olur.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram