Neler Yeni

Ekran kartı coil whine sorunu

gurkan327

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gürkan Tarık
Merhaba benim aldığım 3.ekran kartı ve bundada coil whine sorunu var oyunlarda ses yapıyor ama sanki masaüstünde bile ses geliyor gibi artık iade etmekten bıktım yenisini alsam yine aynı sorun olabilir ne yapmalıyım psu mu acaba diye düşündüm ama pek ordan geliyor gibi değil birbirine yakınlar ekran kartı Sapphire rx 5600 xt pulse oc modeli. Değişim istesem mi bunların hepsinde mi var bu sorun oyun menülerinde 500üstüne çıkınca fps daha Bi fazla ses geliyor

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Ben de de rx550 var ve coil whine sorunu var. Anlamadım ki her amd kartında mı oluyor. :D

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Merhaba benim aldığım 3.ekran kartı ve bundada coil whine sorunu var oyunlarda ses yapıyor ama sanki masaüstünde bile ses geliyor gibi artık iade etmekten bıktım yenisini alsam yine aynı sorun olabilir ne yapmalıyım PSU mu acaba diye düşündüm ama pek ordan geliyor gibi değil birbirine yakınlar ekran kartı Sapphire rx 5600 xt pulse oc modeli. Değişim istesem mi bunların hepsinde mi var bu sorun oyun menülerinde 500üstüne çıkınca fps daha Bi fazla ses geliyor
bende imzamdaki gibi Asus Dual RTX 2060 Evo var. Bu sorunla bir tek ets 2 profil ekranında karşılaştım. O da 1700 fps falan almasından kaynaklıydı.

gurkan327

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gürkan Tarık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2. Ekran kartım msi nvidia gtx1660 super ventus modeliydi ondanda vardı

gurkan327

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gürkan Tarık
Peki bu ses 3 ekran kartında da aynı seviyede geldi acaba başka bir şey den mi geliyor. Ben bide hdmi to vga dönüştürücü kullanıyorum ama Bi etkisi varmı bilmiyorum

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Peki bu ses 3 ekran kartında da aynı seviyede geldi acaba başka bir şey den mi geliyor. Ben bide hdmi to vga dönüştürücü kullanıyorum ama Bi etkisi varmı bilmiyorum
sesin ekran kartından geldiğinden emin misiniz? Coil whine sesi psu lar da da olabiliyor çünkü. Ayrıca cevapla butonuna basarak yazarsanız mesajınız bana bildirim olarak gelir

gurkan327

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gürkan Tarık
sesin ekran kartından geldiğinden emin misiniz? Coil whine sesi PSU lar da da olabiliyor çünkü. Ayrıca cevapla butonuna basarak yazarsanız mesajınız bana bildirim olarak gelir
Tam anlayamıyorum şimdi oyundayken hdmi kablosunu çıkardım ve ses Bi anlık kesildi sonra devam etti takınca da aynı şekilde Bi süre kesilip sonra devam ediyor sizce hangisi

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Tam anlayamıyorum şimdi oyundayken hdmi kablosunu çıkardım ve ses Bi anlık kesildi sonra devam etti takınca da aynı şekilde Bi süre kesilip sonra devam ediyor sizce hangisi
burdan pek anlayamayız. Güç kaynağınızın hava alma yerine kulağınızı getirin sonra yan kapağı çıkartıp bir de ekran kartına kulağınızı getirin. Ses hangisinde daha yüksek geliyorsa sorun ondadır

gurkan327

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gürkan Tarık
burdan pek anlayamayız. Güç kaynağınızın hava alma yerine kulağınızı getirin sonra yan kapağı çıkartıp bir de ekran kartına kulağınızı getirin. Ses hangisinde daha yüksek geliyorsa sorun ondadır
Evet galiba psu dan geliyor ses daha uğraşmak istemiyorum zaten geri de vermicem Bi sıkıntı çıkmazsa. Yalnız diğer ekran kartlarında win10 görev yöneticisinde sıcaklık gözüküyordu ama bu ekran kartında yok neden olabilir Windows güncel

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Evet galiba PSU dan geliyor ses daha uğraşmak istemiyorum zaten geri de vermicem Bi sıkıntı çıkmazsa. Yalnız diğer ekran kartlarında win10 görev yöneticisinde sıcaklık gözüküyordu ama bu ekran kartında yok neden olabilir Windows güncel
psu dan geliyorsa sıkıntı çıkartabilir. Ekran kartı gibi zararsız olmayabilir @crazyreign reis bi baksan iyi olur

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ekran kartında olunca sorun olmaz ama çıkarttığı sese göre servise/garantiye gönderebilirsin, normalde zararsız, hatta benim ekran kartımda da öyle (RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO), 300 FPS'i geçince cızırdama geliyor.
PSU'daki de aynı şekil ama onun da bir çözümü yok diye biliyorum, o da servisi boylar.

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
galiba güç kaynagı her ekran kartında böyle bir şey olması imkansız gibi bir şey psu galiba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,304
Üyeler
140,474
Son üye
Tenable
Top Bottom