Neler Yeni

Drone Hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Emirhan Karkoç
Merhaba! Öncelikle bir şey demek istiyorum, bazı kelimeler yabancı olabilir yanlış yazabilirim (Ekleri yani).
Drone'u ben yapacağım, ve lütfen çok bilgisi olanlar yazsın boşa para harcamak istemiyorum ve sakın boş ver şu Drone'u al falan demeyin.

Parçalar:
Arduino Leonardo R3 (Klon) Satın Al | Robotistan.com (Drone'un beyni için)
Mabuchi RS-380PH Redüktörsüz DC Motor Satın Al | Robotistan.com (Drone'un motoru 4 adet)
IRFZ44 - 49 A 55 V MOSFET - TO220 Mofset Satın Al | Robotistan.com (ESC için 4 adet)
18650 3.7 V 2600mAh Li-ion Şarjlı Pil - Kutup Başlı Satın Al | Robotistan.com( Pil adet duruma göre paralel bağlı olacak punta ile strink ile kaplı olacak 2'li konnektör dahil)
Racerstar 5041 3 Kollu Pervane Şeffaf Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor (Pervane 4 adet)
NRF24L01 + PA + LNA SMA Anten 2.4 GHz Kablosuz Haberleşme Modülü Satın Al | Robotistan.com (Kumanda alıcısı ve vericisi için 2 adet)
Arduino Nano Fiyat - Klon (USB Chip CH340) Satın Al | Robotistan.com (Kumanda Beyini) Bu da aynı şekil pil ile)
4 Pinli Push Buton - Siyah (12x12x1 mm) Satın Al | Robotistan.com ( Yukar aşağı sağa sol ileri geri için 6 adet bir de açma kapama için anahtar alacağım linki yok)

Şaseyi siz karar verin ucuza ve bir iki ufak tedek şey hariç bunlar (regülatörleri motor kondansatörleri gibi şeyleri koymadım sizce çalır mı? Sorularınıza cevap veriririm)

Bir de nasıl yön vereceğim yukarı aşağı ESC ile fakat sağa sol dönme gitme gideceğim yöndeki motoru aşağı düşük güçte çekip arkayı havada bırakma ile olur mu yazı biraz kötü olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Asdas Famanas
"Kendin Yap" adlı Türkçe bir kanal var orada adam dronu kendisi yapıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Faruk Can Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, Havacılık ve Uzay
Instagram
yilmazfarukcan.exe
Steam
https://steamcommunity.com/id/strong28
Twitter
yilmazfarukcan_
Discord
! STRONG'/Faruk Can#3967
drone beyni için arduino kullanman olmaz maleseef uçuş kontrol kartları var naze 32 gibi onları tercih etmelisin

Top Bottom