Neler Yeni

Dizüstü bilgisayarımın driverlarını güncelleme

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Arkadaşlar merhaba. Laptopu ilk aldığımda driver booster yükledim ve bilgisayarıma deiverları otomatik olarak kurdu 1 hafta oldu olmadı bilgisayarı kapattıktan sonra bisaha açamadım. Ne yaptıysam olmadı ve format atmak zorunda kaldım. Format attıktan sonra deiver booster yüklemedim ve hiçbir driver kurmadım. Sorunu format attığımdan beri hiç yaşamadım fakat oyunlarda ekran kartının (muhtemelen) driverı olmadığından fps oyunlarında ekranı aniden çevirince görüntüde kesilmeler oluyor. Şimdi driverları manuel nasıl yükleyebilirim? Ekran kartını sitesinden hallederim orası tamam ama deiver boosterı ilk yüklediğimde baya bi driver bulup indirmişti. Ben o diğer driverları nasıl bulacağım ve nereden indireceğim?
Laptop özellikleri: Ryzen 5 4600H - Nvidia Gtx 1650Ti - 8 GB ram - 256 GB M2 SSD

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Driver Booster kullanamyın diyoruz. bende kullandım bir daha açamadım.

Ekran kartı ve Ses driverını falan kuracaksın sadece zaten.

Şöyle programlar kullanmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver booster gereksiz veya yanlış driverları buluyor.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driver Booster kullanamyın diyoruz. bende kullandım bir daha açamadım.

Ekran kartı ve Ses driverını falan kuracaksın sadece zaten.

Şöyle programlar kullanmayın.

Driver booster gereksiz veya yanlış driverları buluyor.
Tamam işte bende kullanmadan nasıl kurabilirim diye soruyorum driverları nereden bulacağım bunun sadece ses kartı mı var? Ethernet kartı vs yok mu?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Beğen
Reaksiyonlar: AK47

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Yüklemem gereken bir tek ekran kartı mı?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Format sonrası tüm Windows Update güncellemelerini yap. Ondan sonra Windows kendisi ekran kartı driverını kurmadıysa ekran kartı driverını kurun. Kurduysa DDU ile kaldırın. Bir de chipset ve ekipmanlarınızın driverlarını indirin gerisini Windows Update halledecektir.

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Format sonrası tüm Windows Update güncellemelerini yap. Ondan sonra Windows kendisi ekran kartı driverını kurmadıysa ekran kartı driverını kurun. Kurduysa DDU ile kaldırın. Bir de chipset ve ekipmanlarınızın driverlarını indirin gerisini Windows Update halledecektir.
Dediklerini tam olarak anlamadım ddu ile kaldırma vs birde chipset ve ekipmanlar dediğin nedir? Kulaklık vs kullanmıyorum zaten.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Dediklerini tam olarak anlamadım ddu ile kaldırma vs birde chipset ve ekipmanlar dediğin nedir? Kulaklık vs kullanmıyorum zaten.
DDU ekran kartı driverını kalıntısız şekilde silme programıdır. Chipset driverı ise:
Chipset Driver, bilgisayarınıza Windows veya farklı bir işletim sistemi kurduğunuzda bilgisayarınızın tüm donanımlarının sağlıklı çalışması için kurulmasına ihtiyaç duyulan yonga seti sürücüsü yazılımıdır. (Alıntıdır) Ekipmanlar ise kulaklık mouse gibi ekipmanları özelleştirmeye yarayan yazılımlardır.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Şimdi hocam bir şey soracağım. @Nightmare837 @xKaanCKx

Asus'un sitesinden laptop modelimi girip driverları buldum. VGA driver'ı indiriyorum bu ekran kartının driverı. Bunun dışında sitede Bios, audio, LAN, Pointing Device (bu touchpad ile alakalı sanırım kullanmadığımdan indirmiyicem.), Others, Software and Utility, Wireless, Chipset, Bluetooth, EMI and Safety ve bios update diye bir sürü indirme dosyası var bunların hepsini indirip kuracak mıyım? Çoğunda kurmakta sorun yaşamam ama bios update olanı ve bios olanı nasıl yapacağım yardımcı olursanız sevinirim siteyi de bırakayım aşağıya bir de siz bakın.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide

Asus'un sitesinden laptop modelimi girip driverları buldum. VGA driver'ı indiriyorum bu ekran kartının driverı. Bunun dışında sitede Bios, audio, LAN, Pointing Device (bu touchpad ile alakalı sanırım kullanmadığımdan indirmiyicem.), Others, Software and Utility, Wireless, Chipset, Bluetooth, EMI and Safety ve bios update diye bir sürü indirme dosyası var bunların hepsini indirip kuracak mıyım? Çoğunda kurmakta sorun yaşamam ama bios update olanı ve bios olanı nasıl yapacağım yardımcı olursanız sevinirim siteyi de bırakayım aşağıya bir de siz bakın.

Onlar gerekli olmuyor genelde. Onları zaten Windows Update kuruyor. BIOS ise exe olarak çıkıyorsa onu açın direk kuracaktır kendisi. Ama kurduktan sonra BIOS'daki ayarları sıfırlar bir şey yaptıysanız BIOS'da tekrar yapmanız gerekir. Chipset'i ise işlemcinin sitesinden indirip kurun.

Yazmayı unutmuşum ekran kartı driverını da NVIDIA'nın sitesinden indirin.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Ekran kartı Driverının NVIDIA sitesinden kur.

Öbürlerinide W10 kuruyor.

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Onlar gerekli olmuyor genelde. Onları zaten Windows Update kuruyor. BIOS ise exe olarak çıkıyorsa onu açın direk kuracaktır kendisi. Ama kurduktan sonra BIOS'daki ayarları sıfırlar bir şey yaptıysanız BIOS'da tekrar yapmanız gerekir. Chipset'i ise işlemcinin sitesinden indirip kurun.

Yazmayı unutmuşum ekran kartı driverını da NVIDIA'nın sitesinden indirin.
Chipset'i bulamadım ve nvidia'nın sitesinden driver'ı indirip kurdum program yüklenirken aygıt bulunamadı tarzında bir hata verdi

Ekran kartı Driverının NVIDIA sitesinden kur.

Öbürlerinide W10 kuruyor.
Nvidia'nın sitesinden indirip kurdum yüklerken grafik kartı bulunamadı diye bir hata alıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,166
Üyeler
140,607
Son üye
sabanyusuf35
Top Bottom