Neler Yeni

Bizim internet rezilliği

Worldax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kadir İskender TOPCU
Bundan yaklaşık 4.5 ay önce bizim internet adında bir internet sağlayıcısından internet aldık, sebebi evimizde altyapı yoktu ve bizim internet uzaydan erişim sağlayarak "düşük ping" olduğunu söyledi. Ben aktif olarak Online oyunlar oynuyorum bir süredir internetin kötü olduğundan şikayet ederek firmayı aradım, sürekli geleceklerini ve düzelteceklerini söylüyorlardı, bazı günler internet 5dk ila 3dk arayla gidip geliyordu ping desen zaten 300MS civarında. Yaklaşık 4 5 defa geleceklerini söylediler ancak gelmediler, ben burada onlardan şikayetçi olmak istiyorum dediklerine göre download 12 upload 2 civarında olacakmış. Ben ne zaman arasam sorunun bizimle kaynaklı olduğunu modeme daha yakın olursak sorunun çözüleceğini söylediler. Bu gün tekrar aradım biraz tartıştık ve müşteri hizmetlerine bekleyin hız testi yapıp sonuçları söyliyeceğim dedim ve ''speedtest.net" sitesine girdim, hız testini yapmak için tıkladığımda yapmadı bende internetiniz o kadar yavaşki hız testi bile yapamıyorum dedim, o da bana modemi baştan başlattığını söyledi sonra testi yaptım sonuçlar aynıydı ping; 82MS download;2.56 upload;0.89. biraz daha tartıştık ve bana bu sefer Türk Telekom'un sitesinden yapmamı istedi yaptım sonuçlar hemen hemen aynıydı, ardından o da tutmayınca modemin daha yakınından yapın dedi bende modemin dibine girdim yaklaşık 15 20cm vardı arada yaptım ve sonuç değişik bir şekilde download; 11, 55 upload; 1, 95 ping; 27MS çıktı. Ben modemi üst kata taşımak istediğimi ancak kablonun ucunu çıkartamadığımı söyledim (evimiz dubleks) bunun için ekstra 60₺ istediler :D?, Red ettim çünkü başka bir eve değil aynı evde olacaktı zaten, konuşma sonlandı ardından ben bir yemek yedim ve tekrar hız testi yaptım bu sefer telefonu modemin üstüne koydum. Sonuç download; 1, 92 upload; 0, 64 ping:80. anlıyacağınız firma sadece aradığımızda interneti hızlandırıyor ve ekip yollayıp bakacağız demesine rağmen gelmiyorlar, artık düzenli şekilde arayarak şikayet ediyorum ancak ne fayda... (Bu arada üst katta Xiaomi Wi-Fi güçlendirici var)

firatbey

80+ Silver
Kanka TT gibi firmaların bile uzaydan uydusu yok diye biliyorum. Siz nasıl inandınız böyle bir yalana ona şaşırdım. Firmadan acilen çıkın TT geçin hiç değilse ''Bizim''den daha iyidir :D

Worldax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kadir İskender TOPCU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka TT gibi firmaların bile uzaydan uydusu yok diye biliyorum. Siz nasıl inandınız böyle bir yalana ona şaşırdım. Firmadan acilen çıkın TT geçin hiç değilse ''Bizim''den daha iyidir :D
İnandığımızdan değil, internet lazım olduğundan aldık. Altyapı yok TT altyapı istiyor diye biliyorum.

Worldax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kadir İskender TOPCU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altyapı yoksa parasıyla çekerler hocam ne olacak para sıkıntısı yoksa.
Parası ne kadar hocam, bildiğim kadarıyla aylık 5K falan istiyorlarmış 5k da boru değilki yani şurda 400 500 bir şey olsa neyse...

firatbey

80+ Silver
Parası ne kadar hocam, bildiğim kadarıyla aylık 5K falan istiyorlarmış 5k da boru değilki yani şurda 400 500 bir şey olsa neyse...

İnan ne bilmiyorum onu ancak arayıp öğrenebilirsin. Ama bildiğim kadarıyla 4-5 kişi imzalı şekilde isterse ücretsiz çekiyorlar.

DonanımFikir

Beta Berk Bayındır 'ı Rahmetle Anıyoruz
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
hiçbir altyapı yokmu
en kötü ihtimal superbox alın en iyi hizmeti sunmaya çalışacaklardır

fallin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Mehmet Hutchinson
hiçbir altyapı yokmu
en kötü ihtimal superbox alın en iyi hizmeti sunmaya çalışacaklardır
Arkadaşa katılıyorum, "bizim"le falan uğraşmayın, taahhütünüz yoksa ayrılın. Superbox ile telefonunuzun 4.5G ile alabileceği hızı alırsınız hem de tertemiz olur.

CarryExe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Ali Yıldırım
Daha Elon Musk'ın Starlink roketleri çalışmıyor onlar nasıl uzaydan veriyorlarmış?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,408
Üyeler
140,644
Son üye
flown_
Top Bottom