Neler Yeni

Bilgisayar depolama alanı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Çatalbudak
Merhabalar ben yeni bir bilgisayar aldım ve donanımdan pek anlamıyorum. Bilgisayarda sadece 222gb depolama alanı var. Genişletmek istiyorum. 500₺ ye kadar bütçem var. 1TB mümkün müdür? Ne alsam iyi olur? Önerilerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+++

++

firat sobutay

80+ Platinum
En İyi Cevap
49
Western Digital veya Seagate Barracuda HDD lerine bakabilirsin

Furkan1461

80+ Silver
Kaç RPM olsun sata kaç önbelleği ne olsun?

Fr4nk1e

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,590
İsim
Mehmet Ali
Merhabalar ben yeni bir bilgisayar aldım ve donanımdan pek anlamıyorum. Bilgisayarda sadece 222gb depolama alanı var. Genişletmek istiyorum. 500₺ ye kadar bütçem var. 1TB mümkün müdür? Ne alsam iyi olur? Önerilerinizi bekliyorum.

+++

++
Kankam 1TB harddisk alabilirsin o fiyatlara sıkıntı olmaz ama diyorsan bana 500gb yeter o zaman sen bilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Çatalbudak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

Furkan1461

80+ Silver
Reis rpm ne bilmiyorum açıkçası. Donanımdan anlamıyorum. Fiyat/performans ürünü söyleyebilir misin bir tane

Teşekkürler bakıcam.
RPM dönüş hızıdır RPM arttıkça HDD hızı da artar piyasada bulunan son kullanıcıya yönelik olan HDD RPM'leri 5400 ve 7200'dür anlaşılacağı üzere 7200 daha iyidir sata 1-2 ve 3 bağlantı arabirimidir geriye ve ileriye dönük uyumludur sata 1 150 mb/s sata 2 300 mb/s sata 3 600 mb/s HDD için pek fark etmez önbellek konusuna gelirsek ilk kez açtıktan sonra programların sonraki sefere daha hızlı açılmasını sağlar. 7200RPM tercih etmeni öneririm (5400 daha ucuz olur ama depolama amaçlı kullansanız da yavaş çalışacaktır.

Yorumları okuyarak nasıl olduğunu anlayabilirsiniz.

Reis rpm ne bilmiyorum açıkçası. Donanımdan anlamıyorum. Fiyat/performans ürünü söyleyebilir misin bir tane

Teşekkürler bakıcam.

++
Sormayı unuttum masaüstü müydü dizüstü mü?

Biraz daha bütçe eklenebilirse seagate barracuda 2 TB alabilirsiniz Bütçeniz ile arada 20 TL var.

500₺ ye kadar bütçem var.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,423
Üyeler
138,353
Son üye
-Ordinaryüs-