Neler Yeni

Bellek frekansı artmıyor

semuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semih-karaman
sistem:
Anakart: ASUS TUF B450 Gaming plus Atx
Ekran kartı: Zotac RTX 2060 6GB
İşlemci: Ryzen 5 2600x
RAM: HyperX Predator 3200s Mhz 1*8GB (CL16 HX432C16PB3)
sorun bilgisayarı aldığım günden beri var. RAM profilini XMP yada manuel olarak değiştirmeye çalıştığımda bilgisayar kendini 3 kez açıp kapatıyor ve hatalı başlangıç olarak BIOS menüye gitmeye zorluyor. sürekli BIOS güncellemesi ile düzelir diye düşünüyordum fakat boşa kürek çektiğimi anladım. BIOS um güncel, RAM Slotu tek slot mimariye göre doğru, RAM memtest sonucu 3200 Mhz de çalışabiliyor, anakartın RAM destek sayfasında 3000 Mhz değerinde çalışabildiği görünüyor fakat 2400 harici herhangi bir frekansa geçmiyor (ne aşağı ne yukarı), değerleri manuel değiştirmeyi de denedim fakat yine aynı sorun oluştu tek yapabildiğim cl değerini 16dan 15e düşürebilmek oldu. yardımcı olabilirseniz sevinirim..
@Abdullah Hacıgül @RevDeisDou @crazyreign

Ekler

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    47.1 KB · Hit: 43

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ne zaman aldın anakart ve RAM'i?
Eğer garantileri devam ediyorsa aldığın yere başvur.
Senin yaşadığın sorunu yaşayan bir sürü kişi gördüm ama doğru düzgün bir çözüm yolu yok gibi.
SoC voltajını da arttırsan da, DRAM voltajını arttırsan da olmuyor.

semuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semih-karaman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam yurtdışından almıştım parça parça, devam ediyor garantileri fakat yurtdışı ürün olduğu için bişey yapamıyorum.
peki sorun donanımsal bir sorunsa hangi parçanın sıkıntılı olduğunu nasıl anlayabilirim

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
hocam yurtdışından almıştım parça parça, devam ediyor garantileri fakat yurtdışı ürün olduğu için bişey yapamıyorum.
peki sorun donanımsal bir sorunsa hangi parçanın sıkıntılı olduğunu nasıl anlayabilirim
Sistemine başka RAM taktığında düzgün çalışıyorsa ve o senin anakartında çalışmayan RAM'leri başka anakarta taktığında da çalışmıyorsa RAM sorunludur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,107
Üyeler
140,141
Son üye
excruciate0
Top Bottom