Neler Yeni

Yardım Asus tuf geforce gtx1660ti oc 6gb ısınma

Emre060

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Aksoy
Selamlar benım başlıkta belirttiğim gibi Asus tuf geforce gtx1660ti ekran kartım var vatandan hazır sistem ile aldım.Bana bu ekran kartını önerdiler.Aldım eve geldim gta 5 oynarken sıcaklığın 85 derecede olduğunu gördüm fanları hızlandırıp 78 derecelere kadar düştüm.Ne yapmalıyım çok ısınıyor garantiye versem ne yaparlar.Asus gpu tweak 2 programını kullanarak hızlandırıyorum herhangi bir zararı olurmu bu sıcaklıklarlar zaten ekran kartında 2000 li yılların alüminyum soğutma bloğu var ve fanlar çok kötü ses çıkartıyor yardım ederseniz mutlu olurum.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Gta 5'i hangi ayarlarda oynuyorsunuz.

Kasanın çevresinde hava sirkülasyonunu etkileyecek bir şey var mı ?

Kimera

80+ Bronze
Selamlar benım başlıkta belirttiğim gibi Asus tuf geforce gtx1660ti ekran kartım var vatandan hazır sistem ile aldım.Bana bu ekran kartını önerdiler.Aldım eve geldim gta 5 oynarken sıcaklığın 85 derecede olduğunu gördüm fanları hızlandırıp 78 derecelere kadar düştüm.Ne yapmalıyım çok ısınıyor garantiye versem ne yaparlar.Asus gpu tweak 2 programını kullanarak hızlandırıyorum herhangi bir zararı olurmu bu sıcaklıklarlar zaten ekran kartında 2000 li yılların alüminyum soğutma bloğu var ve fanlar çok kötü ses çıkartıyor yardım ederseniz mutlu olurum.
Yapabileceğin hiçbir şey yok ne yazık ki. Eğer üzerinden çok geçmediyse muadili ile değiştir.

Emre060

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Gta 5 i en yüksek ayarlarda oynuyorum advanced ayarların hepsi off da sadece ot kalitesi düşük yaptım çünkü ekran kartının tamamını kullansın diye kasam https://www.vatanbilgisayar.com/ram...x120mm-rainbow-fan-usb-3-0-midt-atx-kasa.html bu rampage önü tamamen meşh
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapabileceğin hiçbir şey yok ne yazık ki. Eğer üzerinden çok geçmediyse muadili ile değiştir.
2-3 ay oldu

Emre060

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

birde ekran kartının önünde kablo var ön fanlardan gelen havayı az engelleyebilir arkaya itmeye çalıştım ama gitmedi

En yüksek ayarlar'da oynuyorsanız.

Yaz ayında olduğumuzda hesaba katarsak. Değer Normal.
Donanım arşivi videosunu yaptı zaten mühendisler hata yapmışlar

Ekran kartı gta 5 de 83-87 derece arası çalışıyor fanları hızlandırırsam 78 derecelere kadar düşüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emin dörtkardeş
Kardeşim bende de rampagein kasası var ekran kartım da 1660 super yine tuf serisi 3 fanlı olan ben aynı ayarlarda gta 5te 65 derecenin üstünü görmedim daha değişim yaptırabilirsen yeni olan 3 fanlılara geçmeni tavsiye ederim

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
TUF zaten ısınma sorunlu bu konu niye bu kadar uzamış ?

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Kasa nedir?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Aldığın kart kronik ısı sorunlu, hiçbir şey yapamazsın. Garantiye göndersen de aynısı gelecek. 2-3 ay geçmiş iade etmen de çok zor. Elindeki ile kaldın hocam, keşke almadan önce Technopat'a falan sorsaydın.

Emre060

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Aksoy

Kardeşim bende de rampagein kasası var ekran kartım da 1660 super yine tuf serisi 3 fanlı olan ben aynı ayarlarda gta 5te 65 derecenin üstünü görmedim daha değişim yaptırabilirsen yeni olan 3 fanlılara geçmeni tavsiye ederim
[/QUOK
Kaç TL ye satarım ?

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7

Emre060

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Aksoy
Aldığın kart kronik ısı sorunlu, hiçbir şey yapamazsın. Garantiye göndersen de aynısı gelecek. 2-3 ay geçmiş iade etmen de çok zor. Elindeki ile kaldın hocam, keşke almadan önce Technopat'a falan sorsaydın.
Son sorum bu kadar sıcaklığın ekran kartına yada kasaya zararı varmıdır ? fanları hızlandırsam mı daha iyi yoksa kendi fan hızıyla dönüp tam yükte 83 85 derecelerdemi çalışsın

Iyi kasa da ısınmasına sasirdim
Sorun ekran kartında :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,112
Üyeler
140,601
Son üye
coverm03