Neler yeni

Asus K555LN Düşük FPS Sorunu

Reaksiyon skoru
99
Öncelikle herkese merhabalar. Banim şu anda kullanmakta olduğum Asus k555ln laptopta bir dizi problem meydana geldi ve ben ne yaptı isem bunları bir türlü gideremedim. Sistem özellikleri ise şu şekilde i7 4510u cpu Nvidia 840m gpu mevcut bende. Sorun işe şudur ki umarım çözebiliriz aramızda PC de herhangi bir oyun oynanmıyor. Cs 1.6 dan tut gta v e kadar hiçbir oyunu düzgün kasmadan açmıyor. Misal bir örnek vereyim Dying Light ı orta ayarlarda gayet rahat oynayabilirken şu anda en düşük ayarlarda bile oyun zar zor oynanıyor ve sebebini bilmiyorum acaba farkında olmadan bir şey mi yaptım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

arajmer

80+
Reaksiyon skoru
118
Öncelikle herkese merhabalar. Banim şu anda kullanmakta olduğum Asus k555ln laptopta bir dizi problem meydana geldi ve ben ne yaptı isem bunları bir türlü gideremedim. Sistem özellikleri ise şu şekilde i7 4510u cpu Nvidia 840m gpu mevcut bende. Sorun işe şudur ki umarım çözebiliriz aramızda PC de herhangi bir oyun oynanmıyor. Cs 1.6 dan tut gta v e kadar hiçbir oyunu düzgün kasmadan açmıyor. Misal bir örnek vereyim Dying Light ı orta ayarlarda gayet rahat oynayabilirken şu anda en düşük ayarlarda bile oyun zar zor oynanıyor ve sebebini bilmiyorum acaba farkında olmadan bir şey mi yaptım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Soğutma sorunu yaşıyor olabilirsin belki. Fanlarının temizlenip macun yenilenmesi yazılımsal bir sorun yoksa bu sorunu çözebilir.

Reaksiyon skoru
99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutma sorunu yaşıyor olabilirsin belki. Fanlarının temizlenip macun yenilenmesi yazılımsal bir sorun yoksa bu sorunu çözebilir.
Soğutma sorunu da olduğunu düşünmüyorum macunu ve fanı daha yani denebilecek bir zamanda degiştirdim 1 ay oldu olacak nerdeyse ki değiştirmeden önce de yapıyordu zaten değiştikten sonra da bir şey değişmedi.

lord

80+
Reaksiyon skoru
20
Hocam visiual studio değil, microsoft visual c++ serisi.
Denetim masasından program kaldıra girip bakabilirsin yüklümü değil mi?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
Reaksiyon skoru
12,583
Şuradaki işlemleri yapıp oyun içinden değerlere bakar mısınız? Bir ekran görüntüsünü yollarsanız oyun içinden iyi olur.

Reaksiyon skoru
99
Şuradaki işlemleri yapıp oyun içinden değerlere bakar mısınız? Bir ekran görüntüsünü yollarsanız oyun içinden iyi olur.
Maalesef oyun içi değerlere bakma gibi bir şansım yok çünkü bilgisayarda halihazırda kurulmuş bir oyun mevcut değil. Eğer ki yardımı olacaksa Farcry Primal da önceden orta ayarlarda 60 fps civarı alabilirken şu anda ise en düşük grafik ayarlarında 6-10 fps alabiliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
150,730
Üyeler
29,998
Son üye
Murat Yıkılmaz