Neler Yeni

Aldığım Yanlış Uyarı Hakkında

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Ekran görüntüsü 2020-10-25 154623.jpg

Bana bu uyarıyı atan @Linux, acaba bunu bilmiyor mu?

123.JPG

Ben daha bir şey demek istemiyorum. Sonuçta yönetim haklıdır, her zaman, her daim haklıdır. Öyle değil mi?

Programın bir PUP/Adware türü olması sürekli kullanıcıyı bildirimlerle rahatsız etmesidir. Virüs temizleme programı dahi olsa. ByteFence'de güyya bir anti-malware programıdır. Ancak durmadan birtakım reklam bildirimler ile kullancııyı rahatsız etmektedir. Bu sebeple ByteFence'de bir adware/PUP türüdür. Çeşitli antivirus, anti-malware ve removal tool yazılımlarıda bunları PUP veya adware olarak algılar.

İnsanlara yanlış bilgiden uyarı vermeden önce kendi bildiğinizi bir sorgulayın derim.

Son düzenleme:

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sesleri çıkmadığına göre bir kez daha haklı olduğumu kanıtladım. Fazla söze gerek yok sanırım.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Adware olarak söylemişsin fakat uzaktan yakından alakası yok.
Uyarıyı bu yüzden verdim.

İstenmeyen yazılım olmasının sebebi ise net bir şekilde işe yararlılığı kanıtlanamamış olması.
Bu yüzden risk kategorisine giriyor fakat sen direk Adware damgasını yapıştırmışsın.
70'e yakın veritabanının sadece 6 tanesinde "PUP/PUA" kategorisine alınmış ki bunlar da genellikle kurumsal hizmet odaklı olan veritabanları.
Kurumsal hizmetlerde maalesef daha fazla dikkat gerektirdiği için en ufak yazılımı bile doğruluğu net bir şekilde kanıtlanmadığında "PUP/PUA" listesine giriyor.

Sana verdiğim uyarının sebebi sadece "Adware" olarak nitelendirmen.

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Adware olarak söylemişsin fakat uzaktan yakından alakası yok.
Uyarıyı bu yüzden verdim.

İstenmeyen yazılım olmasının sebebi ise net bir şekilde işe yararlılığı kanıtlanamamış olması.
Bu yüzden risk kategorisine giriyor fakat sen direk Adware damgasını yapıştırmışsın.
70'e yakın veritabanının sadece 6 tanesinde "PUP/PUA" kategorisine alınmış ki bunlar da genellikle kurumsal hizmet odaklı olan veritabanları.
Kurumsal hizmetlerde maalesef daha fazla dikkat gerektirdiği için en ufak yazılımı bile doğruluğu net bir şekilde kanıtlanmadığında "PUP/PUA" listesine giriyor.

Sana verdiğim uyarının sebebi sadece "Adware" olarak nitelendirmen.
Hala yanlış anlatıyorsun. Sadece adware değil PUP olarak da nitelendirdim. Adware dememin sebebi durmadan reklam bildirimleri ile kullanıcıyı rahatsız etmesinden kaynaklı.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Adware dememin sebebi durmadan reklam bildirimleri ile kullanıcıyı rahatsız etmesinden kaynaklı.
Tamamen yanlış anlaşılmaya açık değil mi?
Adware nerede Adware'ı engelleme bildirimi nerede...

Adware değil hatta bildiğimiz Adblocker uzantıları gibi Adware, Spyware gibi zararlı olaylardan koruyor.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Tamamen yanlış anlaşılmaya açık değil mi?
Adware nerede Adware'ı engelleme bildirimi nerede...

Adware değil hatta bildiğimiz Adblocker uzantıları gibi Adware, Spyware gibi zararlı olaylardan koruyor.
Web-Companion-TotalVirus-report.png

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
DrWeb, Nod32 haricinde dikkate alabileceğim bir şey yok diyebilirim ki bunlar da "PUA/PUP" kategorisine almış.
Cyren Trojan olarak nitelendirmiş fakat Cloud koruması yapan bir güvenlik firması ki bunun doğru bilgi vermesi düşük ihtimal.
K7GW dediğin sürekli yanlış uyarı vermesi ile ünlü. :)

Attığın kaynağın linkini verebilir misin? merak ettim de.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
DrWeb, Nod32 haricinde dikkate alabileceğim bir şey yok diyebilirim ki bunlar da "PUA/PUP" kategorisine almış.
Cyren Trojan olarak nitelendirmiş fakat Cloud koruması yapan bir güvenlik firması ki bunun doğru bilgi vermesi düşük ihtimal.
K7GW dediğin sürekli yanlış uyarı vermesi ile ünlü. :)

Attığın kaynağın linkini verebilir misin? merak ettim de.

SOPHOS'u katmamışsın. Peki o halde bu potansiyel olarak istenmeyen, ve kullanıcıları reklamlar ile rahatsız eden bu programa ''değil'' demek niye? Adware dememin sebebi kullanıcıları reklamları ile rahatsız etmesinden kaynaklı. Daha kaç defa söylemem gerek bilmiyorum. İlk mesajım şunu doğruluyor ayrıca.

Sonuçta yönetim haklıdır, her zaman, her daim haklıdır. Öyle değil mi?

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
reklamlar ile rahatsız eden bu programa
Yine yanlış bilgilendirme.

Bu uygulama reklam virüsü değildir. Adware değildir. Reklamlar ile rahatsız etmiyor.

"PUP/PUA" kategorisine giren, kurumsal alanda kullanılmaması tavsiye edilen fakat herhangi bir kötü amaçlı yazılım olduğuna dair kanıt sunulamayan bir uygulamadır.
SOPHOS'da "PUA/PUP" kategorisine atmış ki normal çünkü kurumsal alanda tavsiye edilmiyor.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15

Bu uygulama reklam virüsü değildir. Adware değildir. Reklamlar ile rahatsız etmiyor.

"PUP/PUA" kategorisine giren, kurumsal alanda kullanılmaması tavsiye edilen fakat herhangi bir kötü amaçlı yazılım olduğuna dair kanıt sunulamayan bir uygulamadır.
SOPHOS'da "PUA/PUP" kategorisine atmış ki normal çünkü kurumsal alanda tavsiye edilmiyor.
Ben istediğim kadar konuşayım yinede kendimi kanıtlayamayacağım. Daha fazla tartışmanın anlamı yok cevabının hazır ne de olsa.

Konu kilitlenebilir.

O zaman CCleaner'a da güvenilir dememiz gerekmiyor mu? O da bir PUP.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,824
Üyeler
140,252
Son üye
Demirmehmett
Top Bottom