Neler Yeni

Öneri Adata SU630 ve SU650 Modellerindeki Kronik Sorun Kanıtlandı!

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Benimde kullanmış olduğum bu rezil SSD'nin sorunlu olduğu artık %100 kanıtlanmıştır. O her SSD'ye sorunlu diyorsunuz diyen arkadaşlar özellikle siz bakın değerlere. Benim sistemim Dadg2. Abdullah abi neden bu sisteme bu kornik sorunlu SSD'yi koydu acaba? Daha önce bir kaç sisteminde daha kullanmıştı. Aslında adam nereden bilsin. Sorun kullandıkça ortaya çıkıyor. Bu SSD modellerini kullanıpta sorun yaşayanlar SSD'nizi servise gönderin iade isteyin ve daha önce forumda konusunu açtığım sorunlu SSD'ler listesindeki SSD'leri almayın.

@Ancetre hocamızın SSD'si Adata SU630 ve Windows'unda sürekli takılmalar oluyormuş. CrystalDiskMark programından test istedim ve sonuç ortada

1591130028608.png

Görüldüğü gibi yazma hızı çok düşük. Adata SU630 ve SU650 modellerinde %70 doluluğu geçince sorun ortaya çıkıyor. Sonra bize kızıyorsunuz. "Her SSD'ye sorunlu diyorsunuz." diye. Bir sorun var ki almayın diyoruz. Bende de SU630 modeli var fakat %51 dolulukta olduğu için problem yok belki iyice dolunca ortaya çıkar.

Bendeki Su630'un okuma/yazma değerleri;

Hemen bir test daha yaptım ancak ondan önce 2 3 hafta önce yapmış olduğum testte bu değerleri alıyordum;

1591130048795.png

Şimdiki yaptığım testte şok oldum! Aradaki farka bakın. %50 doluluğu geçince sorun ortaya çıktı.

1591130067422.png

Zaten benim sistemimde de takılma, kasma, donma mevcut. Okuma/yazma iyi olsa da olmasa da. :confused:

106410

80+ Silver
Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O SSD'nin sorunu güncelleme ile düzeldi diyorlar.

Hayır düzelmedi. Yanlış anlamayın lafım size değil fakat, her önüne gelen başkasından duyduğu şeyi söylemesin lütfen. Bizzat bir kullanıcısı olarak söylüyorum. Ayrıca tanıdığım bazı kişiler ve forumdaki bazı kişilerde kullanıyor. Çoğunluğu aynı sorunu hala yaşıyor.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hayır düzelmedi. Yanlış anlamayın lafım size değil fakat, her önüne gelen başkasından duyduğu şeyi söylemesin lütfen. Bizzat bir kullanıcısı olarak söylüyorum. Ayrıca tanıdığım bazı kişiler ve forumdaki bazı kişilerde kullanıyor. Çoğunluğu aynı sorunu hala yaşıyor.
Sağlık sorunu var. Öbür sorunlar düzeltildi.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanan birisi yazmıştı. Birisi sallamasyon bilgi atıyor ortaya sonra sıkıntı çıkıyor. Kullanıcısı dediği için ben doğrudur dedim herhalde.

106410

80+ Silver
Sağlık sorunu var. Öbür sorunlar düzeltildi.

Hayır düzelmedi. Üzerine sucuk atsam anında pişecek o derece ısınıyor. Bir ara içini açıp sıvı soğutma bağlamayı bile düşündüm.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hayır düzelmedi. Üzerine sucuk atsam anında pişecek o derece ısınıyor. Bir ara içini açıp sıvı soğutma bağlamayı bile düşündüm.
Laptop olduğu için ısınıyor. Forumdan biri Masaüstünde o sorunu çözmüştü.

Calibery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Yılmaz
Aga bende yeni sistem acalağım teşekkürler soruna değindiğin için toshiba nın 480 gb lık ssd si de var sence o da kronik sorunlu mudur ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Aga bende yeni sistem acalağım teşekkürler soruna değindiğin için toshiba nın 480 gb lık SSD si de var sence o da kronik sorunlu mudur ?
OCZ modeli ise evet o modelde sorunlu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aga bende yeni sistem acalağım teşekkürler soruna değindiğin için toshiba nın 480 gb lık SSD si de var sence o da kronik sorunlu mudur ?
https://donanimarsivi.com/forum/konu/rehber-kronik-sorunlu-ssdler-ve-sorunlari.35090/ bu listedeki SSD'ler haricinde bir SSD alın.

Top Bottom