Neler Yeni

Çözüldü✓ A

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan aygün
Öncelikle selam dostlarım. 3 hafta önce topladığım
Ryzen 5 3600
Gigabyte rx 580 8 GB oc
Gskill 2x8 3200 MHz ram
Msi b 450m a pro Max anakart
Frisby 650w 80+ PSU

Özellikli kasamı topladım ve ilk 2 hafta sıkıntsız gayet tıkırında oynadım. Sonra gece oyun yüklemek için bıraktığım bilgisayarım sabah ekranı açılmadı reset attıktan sonra ekranı geldi ama bu seferde windowsa gelmeden bilgisayar donuyor ve kendini kitliyordu sürekli reset atsamda windowsu göremiyordum.bios ekranında hiç donma ve kasma olmadan PC çalışıyor ama işletim sistemi veya PC açmıyor
Anakart ve ram bozuk diye garantiye gönderdim ama sağlam olduklarını söyleyip geri gönderdi.bios güncel . İşlemcimi farklı bir anakarta taktım hiçbir şekilde görüntü vermedi farklı bir ryzen işlemci taktım ve biraz kullandım test amaçlı hiçbir sorun ile karşılaşmadım.
Bu arada ssd veya HDD sorun değil bir çok testi yapıldı sıfır kutu yenileriyle değişti sorun işlemcimidir sizce fikriniz benim için değerli arkadaşlar işlemci bozulması zor ama bi şanssızlık banamı bozuğu denk geldi xd

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Ryzen 5 3600
Gigabyte rx 580 8 GB oc
Gskill 2x8 3200 MHz ram
Msi b 450m a pro Max anakart
Frisby 650w 80+ PSU

3600'e RX 580 takmana mı yanayım, Frisby PSU almana mı?

Özellikli kasamı topladım ve ilk 2 hafta sıkıntsız gayet tıkırında oynadım. Sonra gece oyun yüklemek için bıraktığım bilgisayarım sabah ekranı açılmadı reset attıktan sonra ekranı geldi ama bu seferde windowsa gelmeden bilgisayar donuyor ve kendini kitliyordu sürekli reset atsamda windowsu göremiyordum.bios ekranında hiç donma ve kasma olmadan PC çalışıyor ama işletim sistemi veya PC açmıyor
Anakart ve ram bozuk diye garantiye gönderdim ama sağlam olduklarını söyleyip geri gönderdi.bios güncel . İşlemcimi farklı bir anakarta taktım hiçbir şekilde görüntü vermedi farklı bir ryzen işlemci taktım ve biraz kullandım test amaçlı hiçbir sorun ile karşılaşmadım.
Bu arada ssd veya HDD sorun değil bir çok testi yapıldı sıfır kutu yenileriyle değişti sorun işlemcimidir sizce fikriniz benim için değerli arkadaşlar işlemci bozulması zor ama bi şanssızlık banamı bozuğu denk geldi xddddd

Sorun işlemcide gibi, BİOS güncel mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan aygün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncel bios
Mesaj otomatik birleştirildi:

Canım benim RX 580 şuan ki bütçem için uygundu ileriye dönük işlemci aldım ileride zaten değişcektim frisby PSU da 80+ sunduğu için aldım hatamı etmişim

Bios güncel usta

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Güncel bios

Canım benim RX 580 şuan ki bütçem için uygundu ileriye dönük işlemci aldım ileride zaten değişcektim frisby PSU da 80+ sunduğu için aldım hatamı etmişim

Bios güncel usta

O zaman gönder garantiye, ne diyeyim ki.

Çözümü olan varsa yazsın ama başka işlemci takınca sorun yaşamıyorsan sorun işlemcide gibi gözüküyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan aygün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman gönder garantiye, ne diyeyim ki.

Çözümü olan varsa yazsın ama başka işlemci takınca sorun yaşamıyorsan sorun işlemcide gibi gözüküyor.
Usta bilgisayar teknisyeni de öyle dedi işlemcin sorunlu şanssızlık dedi hiçbir şekilde overclock falan yapılmadı daha çiçeği burnundaydı hevesimi alamadım o derece mağdur kaldım 2 haftadır da garanti ve kargolarla uğraşıyorum umarım birebir değişim yaparlarda artık oynayabilirim bu arada PSU değişicem teşekkür ederim

Top Bottom