Neler Yeni

Yardım 2 SSD GÖRMÜYOR 1 TANESİNİ GÖRÜYOR #asushyperm.2x16cardv2 #anakart

s84n78hm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MURAT KOÇ
Merhaba yardımcı olursanız çok iyi olacak 3 gündür uğrasıyorum yapamadım anakartımdanmı kaynaklıyor bilmiyorum ama ürünler şöyle yazıyım

asus hyper m.2 x16 card v2 aldım içine 2 ssd taktım sona anakartım taktım adaptörü anakartım modeli asus m5a97 le r2.0 eski oldugu içinmi bilmiyorum baya uğrastım disk yönetiminde ve biosta baya uğrastım olmadı
bu arada w10 pro kulanıyorum acaba anakart bios etkinleştirmemi var bilmiyorum ama onada baktım öyle bir seçenek bulamadım aygıt yöneticisi görüyor cihazı disk yöneticisi 1 ssd görüyor bana yardımcı olun lütfen.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,731
İsim
Toxpox
Sağ alttaki arama çubuğuna "Bilgisayar Yönetimi" yazarak Bilgisayar yönetimine gidin. Depolamanın altındaki Disk Yönetimine tıklayın. Oradan ekran görüntüsü paylaşır mısınız.
Edit: son yazdığınıza dikkat etmemişim pardon.

s84n78hm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MURAT KOÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1.PNG

Aligiray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Ali Giray Yener
siyah çubuk altında ki ayrılmamış kısmına tıklayarak yeni disk oluşturunuz

s84n78hm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MURAT KOÇ
ayrılmamış birime sağ tık yapın yeni basit birimden yeni birim oluşturun 2. ssd yi kullanmaya başlayın
birini görüyor digerini görmüyor veya ben cihazı nasıl etkinleştirecem biosta seçenek yok raıd yapmayacam sadece adaptör olarak kulanacam içine 4 tane takabiliyoruz
bu video izle anlarsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 2 tane taktım 2 sini görmesi lazım degilmi direk ayar yapmadan disk yöneticisinde sade diski oluşturup kulanacambu kadar bide bu videoda diyor asus aradım ulaşamıyorum müzik çalıyor sade

Aligiray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Ali Giray Yener
kanka senin sıkıntı 2 ssd ye sahipsin ve asus hyper m.2 x16 card v2 adında bir adaptor alarak 2 ssd yi de oraya takmışsın fakat bilgisayar sadece 1 ssd yi kullanıma açıyor diğer ssd kullanılmıyor yanlış mıyım ?

s84n78hm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MURAT KOÇ
Sağ alttaki arama çubuğuna "Bilgisayar Yönetimi" yazarak Bilgisayar yönetimine gidin. Depolamanın altındaki Disk Yönetimine tıklayın. Oradan ekran görüntüsü paylaşır mısınız.
Edit: son yazdığınıza dikkat etmemişim pardon.
hocam yardımcı olursan çok iyi olacak

s84n78hm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MURAT KOÇ
kanka senin sıkıntı 2 ssd ye sahipsin ve asus hyper m.2 x16 card v2 adında bir adaptor alarak 2 ssd yi de oraya takmışsın fakat bilgisayar sadece 1 ssd yi kullanıma açıyor diğer ssd kullanılmıyor yanlış mıyım ?
1 ssd yi kullanıma açıyor diğer ssd kullanılmıyor yanlış mıyım ? - 1 ssd yi görüyor kullanıma açmıyor biostan olması gerekiyor bişosta yok ama bu videoda takıp isterseniz raıd isterseniz adaptör olarak kulanabilirsiniz diyor

s84n78hm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MURAT KOÇ
benim dediklerimi diyecek sana ama sen bilirsin dostum
şuan sorunu çözmeye çalışıyorum sizdende yardım alıyorum ama sen sade anlamaya çalışıyorsun bana çözüm yolu sunmadın yardım etmek için çalışıyorsun biliyorumda onunda fikrini alıyım yanlış anlama çözmeye çalışıyorum sorunu

Bakıyorum fakat RAID yapmadan kullanılmıyor sanırım veya ben bulamıyorum.
reddite bakıyorum orda kafam karıştı
bu video izledim aynı bu kartı 1.nesil oldu içinmi diyor benimki v2 bilmiyorum yardımcı olabilirseniz simdide ilgilendiniz çok sagolun çözeriz bende araştıyorum bulamadım rus kaynaklara bakıyorum şuan

reddite bakıyorum orda kafam karıştı
bu video izledim aynı bu kartı 1.nesil oldu içinmi diyor benimki v2 bilmiyorum yardımcı olabilirseniz simdide ilgilendiniz çok sagolun çözeriz bende araştıyorum bulamadım rus kaynaklara bakıyorum şuan

bunu buldum

yorumları oku

Son düzenleme:
Top Bottom