EA Sports, FIFA 21’in Demosunu Yayınlamayacak!

161

EA Sports’un popüler video spor oyunu FIFA 21, 9 Ekim’den itibaren oyuncuları ile buluşacak. Satışa çıkmadan önce oyun hakkında fikir veren demo sürümü merakla beklenirken, EA Sports cephesinden oyun tutkunlarını kızdıracak bir açıklama yayınlandı!

EA Sports: FIFA 21 İçin Demo Sürüm Olmayacak!

Oyun severleri şaşırtan karar, oyunun Twitter hesabı üzerinden yapılan bir açıklamada ortaya çıktı. EA Sports FIFA geliştirici ekibinin verdiği bilgiye göre bu yılki oyunun herhangi bir demo sürümü yayınlanmayacak. Bunun yerine EA Play servisinin kullanıcıları, FIFA 21 oyununa 1 Ekim’den itibaren 10 saat erken erişim hakkı kazanacak. Yani Electronic Arts bir anlamda oyunun demosunu yalnızca EA Play kullanıcılarına açmayı planlıyor.

EA Sports ekibinin bu karar için öne sürdüğü gerekçe ise zaman darlığı gibi görünüyor. Yeni nesil konsollar için eksiksiz bir FIFA 21 deneyimi sunmak isteyen şirket, demo sürümü için harcayacağı zamanı oyunu geliştirmeye harcayacak. Böylece FIFA 21’in çıkış döneminde yaşanabilecek kritik sorunların erkenden telafi edilebileceği belirtiliyor.


Bunları da Okuyabilirsiniz: iPhone 12 Mini, Serinin En Küçük Telefonu Olacak!


PC, PlayStation ve Xbox platformları için ön siparişe açılan FIFA 21, 9 Eylül’de oyunculara sunulacak. Steam’de 419.99 TL ön sipariş fiyatı olan oyunun PS4/PS5 fiyatı ise 499.99 TL olarak belirlenmiş. Son olarak Xbox One/Xbox Series X için belirlenen satış fiyatının da 497.5 TL olduğunu belirtelim.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin