DxOMark, iPhone 12 Pro Max’ın Kamerasını Beğenmedi!

1158

Popüler kamera değerlendirme kuruluşu DxOMark, geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 12 Pro Max ile ilgili ilk görüşlerini paylaştı. Telefon üzerinde yapılacak detaylı testlerden önceki ilk değerlendirmede kamera performansı pek de beğenilmedi!

DxOMark’tan iPhone 12 Pro Max İle İlgili Ön Değerlendirme Geldi!

Merakla beklenen telefonların ön sipariş süreci yurtdışında başlarken, yayıncılara da inceleme ürünleri gönderilmeye başladı. iPhone 12 ile ilgili yayıncılara uygulanan ambargo sürecinin 21 Ekim tarihinde biteceği belirtiliyor. Ancak DxOMark, kendilerine gönderilen iPhone 12 Pro Max modeliyle ilgili ambargo sürecinin dışında kalan görüşlerini paylaştı.

Weibo’daki hesabından ilk değerlendirmeleri paylaşan DxOMark, görünüşe göre iPhone 12 Pro Max’ın kamera performansından etkilenmemiş. Yeni iPhone modelinin “kamera alanında en iyisi” olmadığını belirten kuruluş, 65 mm odak uzaklığı ve 5x optik zoomun etkileyici bir deneyim sunmadığını ifade ediyor. 5x optik zoom kullanılan Huawei P40 Pro ve Xiaomi Mi 10 Ultra modellerinde ise odak uzaklığı 120 mm’ye kadar çıkıyor. Bu yönden yetersiz kalan iPhone 12 serisinin en güçlü modeli, DxOMark uzmanlarını haklı çıkarıyor.

iPhone 12 Pro Max, yeni iPhone modelleri arasında en güçlü kamera niteliklerini bünyesinde topluyor. Her biri 12 megapiksel çözünürlüklü 3 arka kameraya sahip olan telefon, 5x optik ve 12x dijital zoom sunuyor. Aynı çözünürlükte sensörlere sahip iPhone 12 Pro ise 4x optik zoom ve 10x dijital zoom barındırıyor. Son olarak Samsung Galaxy Note 20 Ultra modelinin tabi olduğu testten 121 puan aldığı ve sıralamaya 10. sıradan girebildiğini belirtelim.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin