Cyberpunk 2077, Geforce Now’da Oynanabilir Olacak

Yaklaşık 7 yıldır çıkmasını beklediğimiz Cyberpunk temalı, FPS ve RPG türü bir oyun olan ve 2018 yılında 48 dakikalık oynanış videosu hakkında haberini yazdığımız Cyberpunk 2077; 16 Nisan 2020 tarihinde piyasaya PC, PS4 ve Xbox One, Google Stadia ve Nvidia Geforce Now platformlarına aynı anda çıkacak.

RTX destekli olarak çıkacak olan Cyberpunk 2077’yi Nvidia Geforce Now’ın Founders kullanıcısı iseniz full RTX destekli olarak oynayabileceksiniz. Nvidia’nın söylediğine göre RTX destekli Cyberpunk 2077’yi en yüksek çözünürlükte full RTX’li olarak optimize bir şekilde MAC bilgisayarınızda bile oynayabileceksiniz.

Google’ın Blizzard’ı resmen kendine çalışan bir şirket haline getirdiği ataklardan sonra, Nvidia’nın da bu tip bir atak gerçekleştirip kendi desteklediği oyun olan Cyberpunk 2077’yi kendi oyun yayın platformuna özel bir oyun haline getirmesini böylece kendi oyun yayın platformunu daha değerli tutmasının daha iyi bir strateji olduğunu düşünüyordum. Ancak Nvidia, ya bunu tercih etmemiş ya da bunu sağlayamamış.

Bu tip gelişmeler, düşük donanımlı bilgisayarlar ile yüksek kalitede ve yüksek grafikte oyun oynamak isteyenler için çok güzel haberler. Zira ülkemizde bile bu oyun hikaye bazlı olacağı için rahatlıkla bu oyun yayın platformları ile oynanabilecektir. Ayrıca donanımlı sistemlerde oynamayı geçtik, mobil cihazlardan bile oynamayı sağlayan bu yeni sistemler ülkemizdeki internet altyapısı geliştikçe ve bu tür platformlar kendilerini daha az gelişmiş ülkeler için optimize edilip, o ülkelere serverlar açıldıkça daha iyi hale gelecektir.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin