Corsair, Yeni Markasıyla Hazır Bilgisayar Üretecek!

88

Corsair, Yeni Markasıyla Hazır Bilgisayar Üretecek!

Bilgisayar bileşenleri konusunda en iyi markalardan biri olan Corsair, iş alanını genişletmeye devam ediyor. Yakın zamanda Elgato’yu satın alan Amerikalı marka, şimdi de benzer bir hamleyle hazır bilgisayar işine giriyor!

Corsair Şimdi de Hazır Bilgisayar Markası Satın Aldı!

2009 yılında kurulan Origin PC, kişiselleştirilebilir masaüstü ve dizüstü bilgisayar modelleriyle Kuzey Amerika pazarında iddialı bir oyuncu olmayı başardı. Corsair ise bugün yaptığı basın açıklaması ile hazır bilgisayar üreticisi Origin’i satın aldığını duyurdu. Bu da şirketi dolaylı olarak bir bilgisayar üreticisi haline getirecek.

Corsair cephesinden yapılan açıklamada Origin PC’nin Amerika odaklı bir marka olarak devam edeceği, fakat kendi ürünlerinin markaya entegre edileceği belirtildi. Bu ürünlerin başında iCUE kontrol yazılımı ve Hydro X serisi soğutma çözümleri geliyor. Bunun dışında RAM, güç kaynağı ve depolama gibi temel parçaların da Corsair markasına sahip olacağını belirtelim.

Hatırlanacağı üzere Corsair, geçtiğimiz yıl modüler hazır bilgisayar kasası olan ONE ve ONE Pro modellerini duyurmuştu. Halen satışta olan bu iki bilgisayar Corsair bünyesinde kalmaya devam edecek. Origin PC ise Corsair’in bir alt markası olarak Kuzey Amerika pazarında yer almayı sürdürecek.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin