Çiftlik Oyunu Farmville Kapanıyor!

365

Facebook platformu popülerken Farmville oyunu gerçekten çok yüksek bir oyuncu kitlesine sahipti. Fakat bu oyunu diğerlerinden ayıran en büyük farkı yaş kitlesinin çok geniş olmasıydı. Oyunu 10 yaşından 60 yaşına kadar her türlü insan zevkle oynuyordu. Fakat Facebook’un da düşüşe geçmesiyle birlikte oyun eskisi kadar aktif değildi, üzerine de başka engellemeler gelince oyun kapatılmak zorunda kaldı…

Farmville 31 Aralık 2020’de Kapanıyor!

Eskiden çok sayıda oyuncuya sahip olan Farmville oyunu artık tarayıcılardan Adobe Flash Player desteğinin de kaldırılmasıyla birlikte yayın hayatına son veriyor. Bildiğiniz gibi Adobe firması Flash Player’a verdiği desteği 2020 yılının sonunda keseceğini açıklamıştı bir süre önce. Farmville oyunu ise oldukça eski ve Flash tabanlı bir oyun olduğu için bu durumdan etkileniyor.

Ödeme sistemi 17 Kasım 2020 tarihine kadar açık kalacak, fakat devamında oyun içi ödemelerin kapatılacağı belirtiliyor. Fakat dilerseniz Farmville 2 ve Farmville 3 gibi daha yeni oyunları hâlâ oynama imkanına sahip olacaksınız.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin