Çift Çentikli İlginç Telefon: Sharp Aquos R2 Compact!

Çift Çentikli İlginç Telefon: Sharp Aquos R2 Compact!

Akıllı telefonlar tarafında 2018’in trendi hiç kuşkusuz ekran çentiği oldu. Her markanın kendi çözümlerini geliştirdiği bu özelliğe katılan Sharp ise çift çentiğe sahip Aquos R2 Compact modelini tanıttı!

“Son Çentik Bükücü” Sharp Aquos R2 Compact Tanıtıldı!

Bazı kullanıcılar akıllı telefonlara konulan çentiklerden hoşlanmazken, Japon markası Sharp buna yeni bir boyut kazandırmış. Üstte yer alan su damlası şeklindeki çentiğin yanı sıra alt bölümdeki çerçeve inceltilerek küçük çaplı bir çentik daha yaratılmış. Buradaki çentiğin içerisinde ise parmak izi okuyucu yer alıyor. Bu küçük ama önemli detay dışında telefonun tasarımı tamamen Aquos R Compact modeli ile aynı tutulmuş.

Teknik özellikler tarafında bayrak gemisi sınıfına terfi eden Sharp Aquos R2 Compact, bünyesinde 5.2 inç boyutunda Full HD+ IGZO bir ekran taşıyor. 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 845 işlemcinin güç verdiği telefonda 4 GB RAM ve 64 GB depolamaya yer verilmiş.

Kamera olarak f/1.9 diyaframlı 23 megapiksel çözünürlüğe sahip tek bir ana kamera taşıyan Aquos R2 Compact, EIS ve OIS ile sarsıntısız görüntü çekimi sunabiliyor. Önde ise 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera bulunuyor. 2.500 mAh batarya ile nispeten düşük bir kapasite sunan telefon, kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi ile çıkıyor. Son olarak USB-C, IP68 sertifikası, stereo ses çıkışı gibi özelliklere sahip olan telefonun 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğini belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.