BTK'dan-Adil-Kullanım-Kotası-Hakkında-Önemli-KararBilgi teknolojileri ve iletişim kurumunun geçtiğimiz günlerde başlatmış olduğu çalışmada önemli kararlar verildi.

 Bir süredir gündemde olan adil kullanım kotasının kaldırılması ile ilgili önemli gelişmeler söz konusu. Birçok İnternet kullanıcısının en büyük sıkıntısı olan AKK‘nin kaldırılması yönünde bir topluluk imza kampanyası başlatmış ve seslerini BTK’ya duyurmayı başarmıştı.

 BTK bunun üzerine çalışmalar başlatmış ve operatörlere AKK’nin kaldırılması talebinde bulunmuştu. BTK’dan yeni gelen açıklamada, AKK’nin kaldırılmasına operatörlerin sıcak bakmadığını söyleyen BTK, kullanıcıların kotayı aşması durumunda 3 mbps‘e düşürülen hızın 2 mpbs arttırılarak 5 mbps‘ye çıkarılması talebinde bulundu. Bu durum büyük olmasa da bir nebze olsun rahatlık sağlayacaktır.

 Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu başkanı Ömer Fatih Sayan, “Adil Kullanım Kotasının kaldırılması şu an için imkansız. Tüketicilerin taleplerini dikkate alacağız, operatörleri hız arttırmaya davet ediyorumaçıklamasında bulundu.

 

Bilgisayar toplamayı, modlamayı ve masaüstü kurulumunda görselliğe önem veren bir eleman.

2 YORUMLAR

  1. yurt dışında çoğu yerde akk yok + internetleri bizimkinin iki katı hızda ve aynı fiyatta düşünün ben fazla para alıp akk ekleyip + %50 daha az internet sağlayanlara hakkımı HARAM EDİYORUM.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin