ASUS, Sanal Touchbar’lı ZenBook Pro 15’i Duyurdu

ASUS, Sanal Touchbar’lı ZenBook Pro 15’i Duyurdu

Computex 2018 fuarında yeni akıllı telefonu ROG Phone’u duyuran ASUS, yüksek performans taşınabilir bilgisayar modeli ZenBook Pro 15‘i de kullanıcılarla buluşturdu. Sanal touchbar deneyimini Windows kullanıcıları ile buluşturan ASUS ZenBook Pro 15 ile ilgili detaylar haberimizde!

ASUS’tan MacBook’a Rakip Geldi: ZenBook Pro 15!

Screenpad adı verilen sanal touchpad, aktif edildiğinde geleneksel touchpadi 5.5 inç boyutunda ikinci bir ekrana dönüştürüyor. Hesap makinesi, takvim, Microsoft Office, Google Chrome gibi pek çok programın çalıştığı ikinci ekranda ana ekrandan bağımsız olarak bazı işlemler gerçekleştirilebiliyor. ASUS, ilerleyen zamanda geliştiriciler için SDK yayınlayarak Full HD çözünürlükteki IPS ekranı daha işlevsel hale getirmeyi planlıyor.

ASUS ZenBook Pro 15, donanımı tarafında da oldukça cömertkar davranıyor. 15.6 inç boyutundaki 4K UHD IPS ekran, Pantone sRGB renk dizilimi ile etkin bir görüntü deneyimi sunuyor. Intel Core i5, i7 ve i9 işlemcilerin seçilebildiği laptopta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı kullanılmış. Kullanıcı eğer dilerse bir harici ekran kartı kutusu ile ekran kartını arttırabiliyor.

Yine opsiyon olarak 1 TB PCIe SSD ve 16 GB 2400 MHz DDR4 RAM’lerin seçilebildiği ZenBook Pro 15, bu yılın üçüncü çeyreğinde 2299 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.