Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple Watch Series 9 Tanıtıldı İşte Yenilikler

Apple, 12 Eylül’de düzenlediği Wonderlust etkinliğinde yeni iPhone’larının yanı sıra yeni Watch Series 9 serisini de duyurdu. İşte Apple Watch 9 serisi ile gelen yenilikler ve değişiklikler.

Apple Watch Series 9 İle Gelen Yenilikler

Apple Watch 9 önceki nesil gibi büyük yenilikler getirmese de önemli geliştirmeler ve eklemeler sunuyor. Tasarımsal açıdan da aynı yolun izlendiğini rahatlıkla belirtebiliriz. Ancak aynı şeyi işlemci tarafında demek mümkün değil. Çünkü yeni işlemci büyük performans artışları ile geliyor.

Apple Watch Series 9 Özellikleri

41 mm ve 45 mm boyut seçenekleriyle gelecek olan Apple Watch 9 serisi alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum kasalarla birlikte gelecek. Apple’ın bu kasalarda dikkat çektiği bir diğer taraf ise daha çevreci üretim modeli. Apple bu yeni kasaların 3D baskı metodu kullanılarak daha çevreci bir üretim modeliyle üretileceğini belirtiyor. Yeni serinin renk seçenekleri tarafında ise Gece Yarısı, Yıldız Işığı, Gümüş, (PRODUCT)RED, Grafit ve Altın renkleri mevcut.

Kasada bulunan ekrana bakacak olursak 45 mm modelde 1,9 inç 396 x 484 piksel çözünürlüğe sahip, 41 mm modelde ise 352 x 430 piksel çözünürlüğe sahip ekran kullanılıyor. Ekranda OLED panel kullanılmasının yanı sıra 1000 nite kadar da parlaklık sunabiliyor.

İşlemci tarafında ise bizleri Apple’lın saatleri için özel olarak geliştirdiği S9 çipi karşılıyor. Bu güncellenen çip zaten iyi olan arayüz akışkanlığını daha da iyileştirecek. Daha az pil tüketimiyle daha güçlü bir performans sunacak.  Ayrıca pil tarafında Apple Watch Series 9, yaklaşık 45 dakikada 0’dan yüzde 80’e şarj olabilme özelliği sunacak.

Yazı Güncellenmeye Devam Edecek….

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

The Witcher serisinin dördüncü oyunu, heyecan verici bir gelişmeyle geri dönüyor. Oyun direktörü Sebastian Kalemb‘in açıklamalarına göre, Geralt of Rivia‘nın serideki rolü hala belirsizliğini...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için heyecan verici bir adım atıyor. 5 Aralık TSİ 17:00’de yayınlanacak...

Oyun Haberleri

Birçok oyunseverin heyecanla beklediği Grand Theft Auto VI‘nın ilk fragmanı, 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da resmi olarak tanıtılacakken beklenmedik bir şekilde saatler önce...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından sonunda Grand Theft Auto 6‘yı duyurdu. Sızıntılar nedeniyle duyuru hızlandırılsa da, heyecanlı hayranlar için fragmanın yayınlanması büyük bir...