Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

Akıllı Telefonunuz Artık Drone Olup Uçabilecek

PhoneDrone Ethos-1

kickstarter.com’da yeni bir proje ile artık Akıllı Cep Telefonlarınız Drone olup uçacak.

PhoneDrone Ethos fiziki yapı tasarımı sayesinde içerisine takılabilen bir akıllı cep telefonu ile video görüntüsü alabiliyor. PhoneDrone Ethos’un yapımcıları drone ve akıllı cep telefonu kavramını iyi harmanlamışlarki bu güzel tasarım sayesinde akıllı cep telefonunuza aslında dört adet pervane takmış oluyorsunuz ve gayette stabil bir şekilde çalışıyor.

Haberimizin devamında da değineceğimiz bir hususta kısa bilgi vereyim bu drone sayesinde daha önce çizdiğiniz rota ile uçuş yapabiliyor ve sizi takip edebiliyor. Geçelim haberimizin devamına

PhoneDrone Ethos4

PhoneDrone Ethos’a yerleştireceğiniz akıllı cep telefonunuz ile telefonunuzun barındırdığı kamera kalitesi ise video kaydı alabiliyorsunuz. Konu ise asıl burda benim dikkatimi çekmekte bugün 4K video kaydı alabileceğiniz droneların fiyatı 30Bin TL seviyelerine çıkabiliyor. Şuda bir gerçekki çok kaliteli 4K video kaydı yapan telefonlar bulunuyor bu telefonları PhoneDrone Ethos gövdesine taktığınızda çok yüksek kalitede bir video kaydı yapabilen drone sahibi olmuş oluyorsunuz.

IOS, Android ve Apple Watch ile uyumlu olan cihaz USB‘den şarj oluyor, bunun yanında yedek batarya ile pil takviyesi yaparak çekim sürenizi uzatabiliyorsunuz. Cihazla gelen birde açılı çekim açısı bulunmakta bu sayede telefonunuzun görüntüsünü alacağı yönü belirleyebiliyorsunuz.

PhoneDrone Ethos-2

PhoneDrone Ethos‘da özellikle ana sistem zarar görmesi veya hata alması durumunda ise yedek sistem devreye girerek cihaz size ulaşıyor. Telefonunuz güvenliği için özel bir sistemde PhoneDrone Ethos içinde bulunuyor darbe emici yapı ilede telefonunuz güvende oluyor.

Tam şarj ile 20 dakikaya kadar uçuş sağlayan PhoneDrone Ethos saatte maksimum 55km hız yapabiliyor, ve 200gram‘a kadarda yük taşıyabiliyor bu ağırlıkta cihazın günümüzdeki tüm akıllı cep telefonlarını taşıyabileceği anlamına geliyor.

gelgelelim kickstarter.com‘da en önemli projelerden biri olarak gördüğüm PhoneDrone Ethos’ün en önemli özelliklerine PhoneDrone Ethos sizin daha önce çizmiş olduğunuz rota ile sizin belirlediğiniz yükseklik ve hızda uçuş yapabiliyor. Bunun dışında ise ikinci bir Wi-Fi sağlayıcısı sayesinde ürün sizi takip edebiliyor.

100.000$ bağış hedefi konulan proje şuan 284.300$ seviyesine ulaşmış durumda. Ürüne ise şuan en düşük 235$ ile sahip olabiliyorsunuz. Projeye gitmek isteyen BURAYA TIKLAYABİLİR.

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Intel’in 12. nesil işlemcileri merakla bekleniyor. Çünkü artık yeni bir üretim sürecine geçilecek, bununla kalmayıp DDR5 bellek desteği, PCI Express 5.0 desteği ve yenilenmiş...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Oyun Haberleri

GFN Perşembe Güncellemeleri’nde bu hafta GeForce NOW kütüphanesine 13 yeni oyun ekleniyor ve kütüphanede bulunan PC oyunlarının sayısı 1.000’in üzerine çıkıyor. Tüm üyeler, en...

İnceleme

Elgato markası özellikle yayıncılar ve profesyonel oyuncular için çok iyi ürünler üretiyor diyebiliriz. Geçtiğimiz zamanlarda yaptığımız Elgato Wave 3 mikrofon incelemesinde de bizim beğenimizi...