ADATA IP68 Sertifikalı Hard Disk Modelini Duyurdu

ADATA IP68 Sertifikalı Hard Disk Modelini Duyurdu

ADATA, dış ortam koşullarına karşı fiziksel dayanıklılık gösteren yeni hard disk serisini duyurdu. Üst seviye şartlara dayanabilen ADATA HD830 serisi ile ilgili detaylar haberimizde!

ADATA’dan IP68 ve Askeri Sertifikalı Yeni Hard Disk!

3 katmanlı fiziksel koruma sağlayan ADATA HD830 hard disk, en alt katmanında şok önleyici bir katman taşıyor. Ortasındaki alüminyum yüzey IP68 sertifikası ile içerisindeki diski sıvı ve tozdan korurken, ABD askeri standardı olan MIL-STD-810G 516.6 ise 1.2 metre yüksekliğe kadar düşmeye ve 3 ton ağırlığa kadar koruma sağlıyor. En üst yüzey olan mavi veya kırmızı renkteki silikon bölüm ise darbe emici tampon görevi görüyor.

Ani darbe durumunda ise hard disk kendisini koruma moduna alarak olası bir bad sector durumundan kurtarıyor. Şok sensörleri ile darbeyi algılayan ürün, üzerindeki LED ışıklar kırmızıya döndüğünde tehlikeli bir durum olduğu konusunda kullanıcıyı bilgilendiriyor. 3 yıl garantiye sahip olan ADATA HD830 serisi; 2, 3 ve 5 TB’lık depolama seçenekleri ile gelecek. Son olarak hard diskin satış fiyatının belli olmadığını belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.