ACER NITRO 5 AN515 OYUNCU LAPTOPU İNCELEMESİ

Bugünkü incelememizde Acer’ın Nitro 5 serisinden AN515 43 model koduna sahip oyuncu laptopu bulunuyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz zamanlarda yine Acer’ın üst seviyelere oynayan Predator 300 cihazını incelemiştik ve fiyat olarak yüksekti. Bugün elimizdeki model ise diğer cihaza oranla çok daha uygun bir fiyata sahip. Üstelik aynı fiyat bandındaki rakiplerine göre 120 HZ ekran, 16 GB bellek ve fazladan 1 TB HDD gibi çeşitli avantajları da bulunmakta.

TASARIM

İlk olarak cihazın kutusuna bakmak istiyorum. Siyahla kızıl renge sahip kutunun hemen ortasına büyük harflerle altın renginde “NITRO 5” yazısı yerleştirilmiş. Kutu içeriği olarak ise standart bir şekilde ortalama boyutlarda bir şarj aleti çıkıyor. Kutunun içerisindeki cihazın koruması ise oldukça iyiydi. Cihaz köpüklerle çevrilmiş ve oldukça korunaklı bir şekilde karşımıza çıktı.

Cihazı kutusundan çıkartıp elimize aldığımızda kasa yapısının ABS plastikten oluştuğunu görüyoruz. Fakat hissiyat olarak bu plastik kesinlikle kaliteli bir şekilde ayarlanmış. Kasada gıcırtı gibi sesler oldukça az düzeyde. Tabii ki plastik kasanın avantajları ve dezavantajları bulunuyor. En büyük avantajı ise ağırlık olarak daha düşük seviyelerde kaldığı için taşınabilirlik konusunda büyük bir artı sağlamakta.

Cihazın ekranına baktığımız zaman bizleri alt kısım hariç günümüz tasarım standartlarına uygun ince bir çerçeve karşılıyor. Alt taraftaki çerçeve ise diğerlerine göre biraz daha kalın olmuş fakat bu göze batacak bir kalınlığa sahip değil. Cihazın paneli ise 15.6 inç ve mat bir kaplamaya sahip. Bu sayede ışıklı ortamlarda ekranı görmeniz biraz daha kolay bir hal almakta.

Cihazın üst kısımına baktığımızda koyu gri renkleri görüyoruz. Hemen orta tarafa Acer’ın logosu yerleştirilmiş. Kenarlarda ise tasarımı geliştiren dokulu bir yüzey görmek mümkün. Cihazın bu kısmı ilk bakışta metal bir malzemeye sahipmiş gibi görünüyor fakat cihazın kasası komple ABS plastik.

Cihazın sol tarafına baktığımızda; en solda Kensington kilidi, Gigabit Ethernet portu, HDMI görüntü çıkışı, USB Type-C ve son olarak 2 adet USB 3.0 portlarını görüyoruz. Cihaza bu açıdan baktığımız zaman kalınlığının ortalama bir düzeyde olduğunu görüyoruz, daha ince olmasını ister miydik? tabii ki isterdik fakat rahatsız edici bir kalınlık söz konusu değil.

Cihazın sağ tarafına baktığımızda hava çıkışının buraya konumlandırıldığını görüyoruz. Onun hemen yanında; DC güç girişi, 2 adet bildirim ışığı, USB 2.0 portu ve kombo 3.5 MM jak girişini görüyoruz.

Cihazın alt kısmının yarısı neredeyse havalandırma ızgaralarından ibaret olmuş. Fakat burada şöyle bir farklılık var Acer’ın bazı cihazlarında olduğu gibi bu cihazda da fanlar sağ konuma yerleştirilmiş. 2 adet fan yan yana konumlandırılmış yani sol tarafta herhangi bir fan bulunmamakta.

Cihazın klavye yatağına baktığımızda oyuncu temasının vurgulanması adına kırmızı-siyah renk şemalarını görüyoruz. Etrafı kırmızı bir şeritle çevrelenen touchpad bir oyuncu cihazında beklendiği gibi iş görecek şekilde hazırlanmış. Cihazın klavyesi ise sadece kırmızı renk bir aydınlatmaya sahip, bir RGB görsek fena olmazdı açıkçası. Klavyenin hissiyatı ise oyuncuları memnun edecek düzeyde ve kullanıcısını yormuyor.

Sonraki: Teknik Detaylar

1
2
3
1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

5 YORUMLAR

  1. sorumu birisi inşallah cevaplar ben monster veya acer arasında kaldım acer de i7 9750 h var 1660 ti var monsterda da aynı acer ısınırmı Abdullah abi o vidyoda intel 90 dereceleri görür demisti monster su anda stokta yok o yuzden ısınmazsa acer almayıda düşünüyorum

  2. piyasada nitro 5 in birçok modeli mevcut bu tanıttığınız modelin 16 gb ram reyzen 7 ve 120 hz ekran olan modelin şuanki piyasa fiyatı nedir

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin